fbpx
Beautiful,View,Of,The,Historic,Center,Of,Belgrade,On,The
shutterstock_583351006 (1) (1)
shutterstock_1121580101
shutterstock_711493864 (1)
shutterstock_1837242379
shutterstock_326673116
shutterstock_759028453 (1)
shutterstock_463914968 (1)

טיול לסרביה

טיול עומק

אם אתם חובבי טבע, היסטוריה כללית, היסטוריה יהודית, תרבות וקולינריה, אתם חייבים לטייל באזור הבלקן.
במשך שנים שימש הבלקן כשער הכניסה לאירופה לכל מי שבא מהמזרח ושער הכניסה לאסיה לבאים מהמערב. בבלקן עברה הדרך הידועה ויה אגנטיה שהובילה מרומא ועד איסטנבול ושנים אחר כך עברו שם קווי הרכבת של האוריינט אקספרס.

נופי הבלקן מדהימים ביופיים: מהמים התכולים לאורך חופי הים האדריאטי ועד הפסגות של רכס האלפים הדינריים. האזור עשיר באגמים, במצודות עתיקות, וגם בכנסיות, מנזרים ומסגדים. הבלקן היה נקודת מפגש של כל הדתות הגדולות: הנצרות הקתולית, הנצרות האורתודוכסית, האיסלאם, ופעם היו שם גם קהילות יהודיות גדולות וכן צוענים רבים.

סרביה היא המדינה הגדולה ביותר מבין המדינות אשר הרכיבו את "הרפובליקה הסוציאליסטית של יוגוסלביה". שם בסרביה, נולד הרעיון של איחוד מדינות הבלקן למדינתם של הסלבים הדרומיים, היא יוגוסלביה. אלא שמאז, מים רבים זרמו בנהר הדנובה אשר עובר בליבה של בלגרד. יוגוסלביה התפרקה וכל אחת מהמדינות שהרכיבו אותה, זכתה לעצמאות. בלגרד שהיתה בירתה של הרפובליקה הסוציאליסטית של יוגוסלביה, היא עתה בירתה של סרביה ונחשבת על ידי רבים ל"ברלין של הבלקן".

בואו איתנו לטיול נפלא בגדולה שבמדינות יוגוסלביה לשעבר.

מסלול הטיול

Beautiful,View,Of,The,Historic,Center,Of,Belgrade,On,The

יום 1

הגעה לשדה התעופה של בלגרד - בלגרד

עם ההגעה לבלגרד נצא לסיור בעקבות הקהילה היהודית שחיה בבלגרד. נבקר במקום בו עמד מחנה הריכוז סיימישטה (Sajmiste) ונראה את אנדרטת "המנורה בלהבות" אנדרטת השואה Sajmiste Nandor Glid, המוצבת על גדות הדנובה, פרי יצירתו של האמן ננדור גליד. נבקר בכיכר הרפובליקה אשר בלב העיר, נהנה מהמדרחוב הנפלא, נבקר בפארק קלימגדן ובשכונת זמון בה חיו סבו וסבתו של הרצל, חוזה המדינה ונראה את מגדל גרדוש Gardos tower. כמו כן נברר מה הקשר בין בלגרד לבין אור יהודה.

 לינה וארוחת ערב – בלגרד

shutterstock_583351006 (1) (1)

יום 2

סרמסקי קרלובצ'י - פטרובראדין - נובי סאד

הבוקר נסע צפונה אל חבל וויוודינה. נתחיל את ביקורינו בעיר לסרמסקי קרלובצ'י SREMSKI KARLOVCI, שהתה בעבר מרכז רוחני חשוב ונתרשם מהארכיטקטורה הבארוקית שלה. נבקר במרתף יין מקומי ונטעם כמובן את היין המשובח של חבל ארץ זה וכן גם את הדבש המקומי. משם נמשיך אל מבצר פטרובראדין PETROVARADIN, שכינויו הוא "גיברלטר שעל הדנובה": נצפמה ממרומי המבצר על עבר העיר נובי סאד ונבין את חשיבות השליטה במקום.
לאחר שנרד מהמצודה, נבקר בעיר נובי סאד NOVI SAD ונפקוד את אנדרטת המשפחה לזכרם של הנרצחים בטבח שעשו במקום הכוחות ההונגרים בזמן מלחמת העולם השנייה. נהנה מהמדרחוב הנפלא של העיר ונבקר בבית הכנסת המקומי שם נשמע גם את סיפורו העצוב של המקום.

לינה וארוחת ערב – בלגרד

shutterstock_1121580101

יום 3

בלגרד – זלאטיבור

היום ניסע דרומה אל עבר זלאטיבור Zltibor שבדרום סרביה, על רכס האלפים הדינריים. זלטיבור הוא אזור סקי פופולארי בחורף, אזור עשיר באתרי טבע נהדרים. בדרך נעבור בחבל שומדייה אשר גם הוא עשיר בנופים ירוקים. בדרכינו דרומה נבקר במספר אתרים בהר אוולה (Avala): באנדרטה הרוסית, באנדרטה לזכר הגיבור האלמוני פרי יצירתו של האמן הדגול איוון מסטרוביץ' וכן נעלה למגדל הטלוויזיה החדש ממנו נראה את כל חבל שומדייה.  עם ההגעה לזלטיבור נצא לסיור במרכז העיר על שפת האגם ואם יהיו במקום אירועי פולקלור, נוכל כמובן להנות גם מהם.

לינה וארוחת ערב – זלאטיבור

shutterstock_711493864 (1)

יום 4

זלאטיבור

בבוקר נצא לביקור במוקרה גורה Mokra Gora, שם בנה המוסיקאי ואיש הקולנוע הידוע אמיר קוסטוריצה את כפר העץ שלו. לאחר מכן נעלה על הרכבת אשר שימשה את קוסטוריצה בסרטו "החיים הם נס" וניסע איתה בתוך הנופים המדהימים של רכס האלפים הדינריים. לאחר שובינו מהטיול ברכבת נבקר בכפר קרמנה Kremna village, שם היה ביתו של האורקל מקרמנה, ונשמע את סיפורו המדהים.

לינה וארוחת ערב – זלאטיבור

shutterstock_1837242379

יום 5

זלאטיבור – שמורת UVAC

היום טיול ג'יפים! לאחר ארוחת הבוקר נעלה על ג'יפים ורכבי שטח ונצא לטיול באיזור נהר האובץ (Uvac). נהר האובץ ידוע בהיותו בית גידול לנשרים רבים בעלי מוטת כנפיים של 3 מטר וכן בפיתוליו הרבים של ערוץ הנהר. אנו נגיע לנקודת התצפית על הנהר וגם היום נזכה לטעימת של דבש ביחד עם גבינה, פאר התוצרת המקומית.

לינה וארוחת ערב – זלאטיבור

 

shutterstock_326673116

יום 6

זלאטיבור - בלגרד

היום נצא מזלאטיבור Zlatibor בדרכינו חזרה לבלגרד. בדרך נעצור בכפר קטן אשר תושביו מתמחים בעבודות קדרות. נבקר בחנות אשר בה 4 דורות של בני המשפחה מייצרים עבודות חרס באותה השיטה.
בהמשך נעצור בכפר אחר בו נלמד להכין גיבניצה ונהנה מארוחת צהריים בבית מקומי. נמשיך אל העיר טופולה ונבקר בכנסיית סנט ג'ורג' המדהימה ביופייה: עבודות הפסיפס שם יוצאות דופן והיא ומשמשת כאתר הקבורה של מלכי סרביה ויוגוסלביה.

לינה וארוחת ערב – בלגרד

shutterstock_759028453 (1)

יום 7

בלגרד

את היום נתחיל בביקור במוזיאון של ניקולה טסלה Nikola Tesla. טסלה שנחשב לאחד מגדולי הממציאים בעולם, הוא גיבור לאומי בסרביה ועל שמו נקרא גם נמל התעופה של בלגרד. נמשיך אל מוזיאון הפרחים, המקום ממנו ניהל טיטו את הרפובליקה הסוציאליסטית של יוגוסלביה ושם בחר להיטמן לאחר מותו. נבקר בקתדרלת סנט סאווה St. Sava Cathedral ונברר מדוע היא כה חשובה עבור הסרבים ולאחר מכן נצא לשייט על נהרות הסאווה והדנובה. לעת ערב, ארוחה ברובע סקדארלייה, הרובע הבוהמי של בלגרד.

לינה וארוחת ערב – בלגרד.

shutterstock_463914968 (1)

יום 8

בלגרד – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לשדה התעופה ניקולה טסלה Nikola Tesla airport.

תאריכים, מדריכים ומחירים

No data was found

הטיול כולל

הטיול כולל

 • מדריך בכיר מצוות סולו דרימס
 • 4 לילות במלון 4 כוכבים בבלגרד חצי פנסיון
 • 3 לילות במלון 4 כוכבים בזלטיבור חצי פנסיון
 • אוטובוס חדיש עם מיזוג אוויר דה-לוקס.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית  . כולל הסדנאות והטעימות
 • כל הוצאות הכביש, הדלק, דמי החניה
 • דמי סבלות
 • טיפים לנותני שירות – נהג ומדריך מקומי

הטיול אינו כולל

 • התייקרות דלק אחרי 01.04.24
 • ביטוח רפואי וביטוח נסיעות של הנוסעים;
 • הוצאות אישיות של הנוסעים;
 • טיפים למדריך המלווה (נהוג לתת מינימום 5 אירו לאדם ליום) .

טיסות

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

 • בלגרד – במקום בו עמד מחנה הריכוז סיימישטה, אנדרטת השואה, פארק קלימגדן ובשכונת זמון , מגדל גרדוש, במוזיאון של ניקולה טסלה, מוזיאון הפרחים, קתדרלת סנט סאווה, רובע סקדארלייה
 • העיר לסרמסקי קרלובצ'י
 • מבצר פטרובראדין
 • העיר נובי סאד – בית הכנסת המקומי והמדרחוב
 • העיר זלאטיבור
 • הר אוולה – באנדרטה הרוסית, באנדרטה לזכר הגיבור האלמוני
 • העיר מוקרה גורה
 • הכפר קרמנה
 • נהר האובץ
 • העיר זלאטיבור
 • העיר טופולה – כנסיית סנט ג'ורג'

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים