fbpx
African,Sunset,Panoramic,Background,With,Silhouette,Of,The,Animals
Cape,Town,,South,Africa,-,January,29,,2020:,Yellow,Frame
Cape Town. Western Cape. South Africa
Simonsberg in South Africa
Group,Of,Ostriches,Along,The,Garden,Route,With,Yellow,Rapeseed
Huge,Stalagmites,Inside,Cango,Caves,In,Karoo,Desert
Knysna,,Western,Cape,,South,Africa
Bridge,In,Tsitsikamma,National,Park,,Garden,Route,,South,Africa
Close,Up,Of,An,Old,Yellow,Wood,Tree
Lone Creek Falls in South Africa
national park and Victoria Falls
safari at Mkuze Falls Game Reserve
Blyde,River,Canyon,&,Three,Rondavels,,Blyde,River,Canyon,Nature
Johannesburg
victoria falls
Chobe River, Botswana
Victoria Falls

טיול מאורגן לדרום אפריקה

אתגרי

דרום אפריקה מכילה מגוון עצום של חיות בר, כולל אריות, פילים, קרנפים ונמרים, בהם ניתן לצפות בשמורות ובפארקים לאומיים רבים. כמה מהפארקים הפופולריים ביותר במדינה הינם חלק מטיול סולו דרימס וכוללים את הפארק הלאומי קרוגר, הפארק הלאומי פיל אדו ופארק קגאלאדי. לאורך קו החוף של המדינה המבקרים יכולים אף לצפות במגוון בעלי חיים ימיים כמו לווייתנים, דולפינים וכרישים.
למדינה היסטוריה מרתקת ומורכבת, שהושפעה באופן ניכר על ידי תקופות של קולוניזציה ואפרטהייד שנמשכו מאות שנים. אנו נסקור את ההיסטוריה של המדינה במספר רב של מוזיאונים המוקדשים לנושא, באתרים היסטוריים, ובאטרקציות תרבותיות שונות.
לדרום אפריקה אוכלוסייה מגוונת ו-11 שפות רשמיות. למדינה גם תרבות מגוונת אשר מהווה כור היתוך של מסורות אפריקאיות, אירופאיות ואסייתיות והדבר בולט במיוחד באמנות, במוזיקה, בריקוד, ובמטבח של המדינה.
המטבח של דרום אפריקה אשר מהווה שילוב של השפעות אפריקאיות, הולנדיות והודיות. המדינה נודעת גם בזכות היין שמופק בה באזורים סטלנבוש ופרנצ'הוק.

מסלול הטיול

African,Sunset,Panoramic,Background,With,Silhouette,Of,The,Animals

יום 1

יום שני 28.10.24 - תל אביב - קייפטאון (Cape Town)

נפגש בשעות אחר הצהריים בנמל התעופה ע"ש דוד בן גוריון לטיסת לילה דרך יעד ביניים לקייפטאון אשר בדרום אפריקה. לאחר ביקורת דרכונים, התרעננות קלה, נערוך סיור פנורמי בעיר, נמשיך וניסע אל חוף Victoria & Alfred Waterfront, נמל העבודה העתיק ביותר בדרום אפריקה. אזור תוסס הכולל שווקים, בידור, חנויות ומסעדות כאשר ברקע נוכל לראות את הר השולחן, המהווה אחד משבעת פלאי הטבע העולמיים, עומד כרקע משגע.
איזור  A&V Waterfront הוא יעד מועדף על מבקרים מקומיים ותיירים.

לינה וארוחת ערב- קייפטאון

Cape,Town,,South,Africa,-,January,29,,2020:,Yellow,Frame

יום 2

יום שלישי 29.10.24 - קייפטאון (Cape Town) – הר השולחן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור אתרים במרכזה של קייפטאון (Cape Town). מקום ההתיישבות הראשון של המהגרים לדרום אפריקה באמצע המאה ה- 17 (1652), העיר משלבת ישן וחדש, היא מלאת חיים, ססגונית ומרגשת. העיר בעלת מסורת עתיקה של הכנסת אורחים ומוניטין מודרני של יעד מבקרים מועדף על דרום אפריקאים ועל תיירים כאחד. "עיר האם" זהו שמה בפי המקומיים - היא ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי, היסטוריה וחדשנות, היא גם הבירה החוקתית של המדינה ובה נמצא הפרלמנט של דרום אפריקה.
נחלוף על פני סיגנל היל המתגאה בנופים מרהיבים של העיר והאזורים שמסביב. לאחר מכן, נמשיך לפארק הלאומי הר השולחן כולל נסיעה חזרה ברכבל (אם מזג האוויר יאפשר). נראה את החי והצומח המגוונים שלו, הר השולחן הינו אתר מורשת עולמי טבעי ואחד מ – 7 פלאי עולם של הטבע  Natural New 7 Wonder of the World , הוא גן עדן של הרים מרהיבים הצוללים לתוך ים בדולח וגובל בחולות הלבנים והמולבנים של חצי האי קייפ.

לינה וארוחת ערב- קייפטאון.

Cape Town. Western Cape. South Africa

יום 3

יום רביעי 30.10.24 - קייפטאון - כף התקווה הטובה (Cape of Good Hope) - קייפטאון

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בשמורת כף התקווה הטובה. המהווה חלק מהפארק הלאומי "הר השולחן" הכף הנישא לגובה 256 מטר מעל פני הים, מסמן את נקודת המעבר לכלי שייט העושים את דרכם בין דרום האוקיינוס האטלנטי והאוקיינוס ההודי, ומכונה גם מפגש זרמי האוקיינוסים. באופן מוטעה נחשב הכף לנקודה הדרומית ביותר של היבשת. קייפ אגולס (Cape Agulhas), הנמצא כ- 200 ק"מ דרומית-מזרחית לכאן, היא הנקודה הדרומית ביותר באפריקה.
נתחיל בחצי האי קייפ (Cape of Good Hope), בנסיעה נופית למפרץ הוט ונהנים משייט בסירה לאי דויקר (אם מזג האוויר מאפשר זאת). האי ידוע בזכות חיות הבר הימיות שלו, כולל כלבי ים פרוות כף ומינים של ציפורים ימיות כמו קורמורנים מצויים ושחפי אצות.
נמשיך דרך פסגת צ'פמנס Chapman's Peak (אם הדרך פתוחה) אל שמורת הטבע קייפ פוינט שגובלת בקטע הדרומי של הפארק הלאומי הר השולחן. הצמחייה הטבעית של האזורים - fynbos - כוללת את הקטנה אך העשירה ביותר מבין שש ממלכות הפרחים בעולם.
משם נעבור לפוניקולר ההולנדי המעופף אל מדרגות המגדלור החדש ונקודות התצפית מעל, המציעות נופים יפים של כף התקווה הטובה.
עצירת צהריים במסעדת מקומית. לאחר ארוחת הצהריים נבקר בפינגווינים בחוף בולדרס Boulders Beach. בולדרס הפך למפורסם בעולם בזכות המושבה המשגשגת של פינגווינים אפריקאים. זהו אחד האתרים הבודדים שבהם ניתן לצפות בציפור בסכנת הכחדה מטווח קרוב, כשהם משוטטים בחופשיות בסביבה הטבעית והמוגנת שלהם. בתחנה האחרונה שלנו לאותו יום, אנו מבקרים בגן הבוטני הלאומי Kirstenbosch, המוכר כאחד הגנים הבוטניים הגדולים בעולם

לינה וארוחת ערב- קייפטאון.

 

Simonsberg in South Africa

יום 4

יום חמישי 31.10.24 - קייפטאון - נתיב היין - הרמנוס (Hermanus)

בסיום ארוחת הבוקר נארוז את המזוודות ונצא לנבקר בנתיב היין הסמוך לקיפטאון במטרה ללמוד על התרבות וההיסטוריה של האומה הלבנה דוברת האפריקאנס  שממנה התחילה ההתישבות הלבנה בדרום אפריקה.
נבקר בעיר סטלנבוש (Stellenbosch). נקודת הישוב הלבנה השנייה בדרום אפריקה- עיר אוניברסיטאית עם ארכיטקטורה הולנדית מרשימה ומשמורת להפליא. נבקר בשתי אנדרטאות המציינות אבני דרך בהתיישבות הלבנה באזור, אנדרטה לכבודה של שפת האפריקאנס ואנדרטה לכבוד ה ״עלייה״ של הוגונוטים צרפתיים שברחו לכאן מזימה של הכנסיה הקתולית בצרפת.
במסגרת סיורנו בחלק החקלאי באזור נכנס לאחת מחוות היין ונהנה מטעימת יינות מודרכת ולימוד על סוגי היין השונים של האיזור. בשעות אחר הצהרים ניסע להרמנוס נמצא במיקום נפלא אל מול האוקיינוס. העיירה  היפיפיה הייתה בעבר כפר דייגים קטן אך בגלל בואם של הלוויתנים למקום, התפתחה והפכה למרכז הצפייה בלוויתנים (בעונה) בדרום אפריקה,  לאורך כל החוף של הרמנוס (Hermanus), יש מסלול הליכה שנפרס לאורך מספר קילומטרים, מקצה אחד של העיר ועד לשכונות הרחוקות ביותר. המסלול מהמם ביופיו, ממש על הים וכולל המון צמחייה ייחודית אופיינית לאיזור ובעלי חיים.

לינה וארוחת ערב- הרמנוס.

Group,Of,Ostriches,Along,The,Garden,Route,With,Yellow,Rapeseed

יום 5

יום שישי 01.11.24 - הרמנוס - אודסהורן (Oudtshoorn)

בבוקר ניפרד מהרמנוס וניסע לכיוון אודטסהורן (Oudtshoorn) דרך סוולנדאם (Swellendam), מקום ההתיישבות השלישי בדרום אפריקה (אחרי קייפטאון וסטלנבוש). נמשיך לעבר אזור חצי מדברי, הקארו הקטן, אל העיר אודטסהורן, הידועה כירושלים הקטנה בגלל הקהילה היהודית הגדולה אשר הייתה שם בתחילת המאה ה- 20. נבקר במוזיאון המקומי CP Nel, שם נלמד על אורח החיים בתחילת ההתיישבות האירופאית ועל ההיסטוריה היהודית של המקום. לאחר מכן נבקר בחוות יענים, העוף הגדול בעולם, שם נלמד על אורח חייהם.

לינה וארוחת ערב- אודסהורן.

 

Huge,Stalagmites,Inside,Cango,Caves,In,Karoo,Desert

יום 6

יום שבת 02.11.24 - אודטסהורן - מערות הנטיפים קנגו (Kango) - מעברי ההר השחור - אודטסהורן

היום הוא יום "ההרים והמעברים". ניסע למערות קנגו (Cango Caves) - מערות נטיפים הנמצאות במתחם הרי סווארטברג (Swartberg). במערות המשתרעות על קילומטרים רבים צורות נטיפים וזקיפים מרהיבות, והטמפרטורה בהן היא קבועה - 18 מעלות צלזיוס. ארוחת צהריים קלה בנסיך אלברט.
משם ניסע לכיוון העיירה פרינס אלברט (Prince Albert), דרך מעבר ההרים סווארטברג המרהיב (דרך זו נעבור ברכבים קטנים, בגלל תנאי הדרך). נאכל ארוחת צהריים קלה ונחזור לכוון אודטסהורן דרך מעבר הרים נוסף, מרהיב לא פחות מקודמו - מאירינגספורט (Meiringspoort), שם נערוך סיור רגלי קצר למפל מים בנקיק סלע. לאחר מכן נחזור לאודטסהורן, ונשוב למלוננו.

לינה וארוחת ערב- אודטסהורן.

Knysna,,Western,Cape,,South,Africa

יום 7

יום ראשון 03.11.24 - אודטסהורן - מוסל ביי (Mossel Bay) - נייזנה (Knysna)

בבוקר נצא למוסל ביי (Mossel Bay) ונבקר במוזיאון המשחזר את מסעו הנועז של ברתולומיאו דיאז ב- 1488, בחיפושו אחר הדרך הימית להודו, בשליחות מלך פורטוגל. המוזיאון מכיל העתק מדויק של ספינת המפרשים בה הפליג, הבנויה כולה מעץ.
בהמשך נבקר במוזיאון הצדפות והאקווריום וכן נראה את עץ הדואר המפורסם (גילו נאמד בלמעלה מ- 500 שנים), ונשמע את סיפורו ומקור שמו. משם נמשיך בנתיב הגנים דרך העיר ג'ורג' (George) בירת נתיב הגנים, העיירה ווילדרנס (Wilderness) ואזור האגמים, לנייזנה. נייזנה שוכנת סביב לגונה יפהפיה, המוקפת בגן עדן אקולוגי של צמחיית הכף העשירה (פיינבוס), ביערות טבעיים וחופים מרהיבים. נצא לשייט רגוע על הלגונה לכיוון פִּתֽחה לים. לאחר השיט, נבקר בווטר פרונט (Waterfront) החביב של נייזנה.

ארוחת ערב- מסעדה מקומית
לינה- נייזנה.

Bridge,In,Tsitsikamma,National,Park,,Garden,Route,,South,Africa

יום 8

יום שני 04.11.24 - נייזנה - הפארק הלאומי ציציקמה (Tsitsikamma N.P)

נצא מזרחה אל מפרץ פלטנברג (Plettenberg - עיר ומפרץ). נבקר בעיירת הנופש היוקרתית ונצפה במפרץ הענק. נמשיך משם לעמק הטבע (Nature's Valley) בדרכנו למצפור בלאוקרנס (Blaukrans), ממנו מבצעים קפיצות בנג'י מהגבוהות בעולם. נבקר בשמורת החוף של יער הציציקמה ושפך נהר הסערות - חלק יפהפה בנתיב הגנים. השמורה מתהדרת ביערות טבעיים ונפלאים המוגנים על ידי המדינה ומהווים בית לעצים בני מאות שנים, חלק מהם ענקיים אמתים בני קרוב ל- 1000 שנים. במשך אלפי שנים, חצבו הנהרות ערוצים עמוקים ומרשימים במישור החוף, תוך כדי זרימתם מטה אל קו החוף היפהפה. מעל שפך נהר הסערות ישנה מערכת גשרים תלויים - נקודת סיום של מסלול הליכה, בדרגת קושי בינונית, ביער טבעי המשלב אוקיינוס, צמחייה מגוונת ונוף מדהים.

לינה וארוחת ערב- כפר ציציקמה.

Close,Up,Of,An,Old,Yellow,Wood,Tree

יום 9

יום שלישי 05.11.24 - ציציקמה - פורט אליזבת (Port Elizabeth) - יוהנסבורג (Johannesburg) - פרטוריה (Pretoria) - יוהנסבורג (Johannesburg).

בבוקר נצא להשלים הביקורים באתרי הציציקמה ה"עץ הגדול" זהו עץ צהוב (Yellowwood) בן 850 שנה ויותר, שלא רחוק ממנו מוטל עץ צהוב אחר, בן כ- 1,500 שנה, שלא יכול היה לסערה קשה שהתרחשה לפני מספר שנים, והתמוטט. נמשיך לביקור בגשר על שם פול סאוּאֶר (Paul Sauer), העובר על נהר הסערות (Storms River) ומסמל את הכניסה המזרחית לנתיב הגנים (Garden Route). משם לפורט אליזבת, "עיר המתיישבים", אליה נגיע בשעת צהריים ונעלה על טיסה ליוהנסבורג. מיד לאחר הנחיתה נצא לפרטוריה - הבירה האדמיניסטרטיבית של דרום אפריקה.
בהגיענו לפרטוריה נספר על פרקים חשובים בהיסטוריה הקצרה והטעונה של דרום אפריקה. נבקר באנדרטת החלוצים (Voortrekkers Monument), ונמשיך בסיור במרכז העיר. נבקר בכיכר הכנסייה שבמרכזה ניצב פסלו של אבי מדינת הטרנסוול, פול קרוגר. הכיכר מוקפת בניינים בעלי ערך היסטורי כבנין העירייה הישן, היכל המשפט, הבנק הראשון ובית הדואר. נעבור בנסיעה ליד בניין העירייה ובית מלרוז. עוד נבקר באתר בנייני האיחוד- מושב ממשלת דרום אפריקה, הממוקם על ראש גבעה ומוקף בגנים יפים ובנוף פנוראמי של פרטוריה. משם, נשוב אל יוהנסבורג.

לינה וארוחת ערב- יוהנסבורג.

Lone Creek Falls in South Africa

יום 10

יום רביעי 06.11.24 יוהנסבורג - מפומלנגה (Mpumalanga)

בבוקר נצא מפומלנגה (Mpumalanga)  (המקום בו זורחת השמש), האזור בו נמצא פארק קרוגר (Kruger). בדרכנו נעבור את ליידנבורג (Lydenburg), מעבר לונג טום (Long Tom Pass) עם נופיו המרהיבים, העיירה סאבי (Sabie) ומפל לון קריק (Lone Creek Falls), אחד מהמקומות המפורסמים באזור, הנמצא במרחק 8 ק"מ מסאבי. מפל זה הוכרז כאתר לאומי והוא מתנשא לגובה 68 מטר.

לינה וארוחת ערב- אזור שער הפארק הלאומי קרוגר.

national park and Victoria Falls

יום 11

יום חמישי 07.11.24 דרך הפנורמה (Panorama Route) - קניון נהר בלייד (Blyde River Canyon)

היום נבקר בפארק לאומי קרוגר Kruger National Park הוא הפארק הלאומי הגדול ביותר באפריקה, ומהגדולים בעולם כולו. הפארק דומה בגודלו לגודל מדינת ישראל: הוא משתרע על 18,989 קילומטרים רבועים, ואורכו 350 קילומטרים מצפון לדרום ו-60 קילומטרים ממזרח למערב. בצדו הצפוני גובל הפארק עם זימבבואה, ובצדו המזרחי הוא גובל במוזמביק.
נתחיל בדרך הפנורמה המפורסמת, המציעה את אחדים מהנופים המרהיבים ביותר באזור. עצירתנו הראשונה תהיה במפלי מק-מק  (Mac MacFalls), הנישאים לגובה 65 מטר. במקור היה זה מפל יחיד, אך כורי הזהב פוצצו אותו בעזרת דינמיט, כדי להסיט את מסלולו של הנהר, בניסיון למצוא זהב בשונית העשירה שמעליה הוא זורם. נמשיך משם לחלון האלוהים (God's  Window) אשר קיבל את שמו בזכות הנופים הדרמטיים, הנשקפים מנקודות תצפית שונות, הצופות אל ירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער טבעי וסבוך. לאחר מכן נבקר במפלי ליסבון (Lisbon), מפלי ברלין (Berlin) ובבורות המזל של בורקה (Bourke's Luck Potholes) אשר נחצבו על ידי מים שזרמו לתוך נהר בלייד ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של 6 מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. מבנה טבעי זה מסמן את תחילת קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. קרוב לשם נמצאת נקודת שיא נוספת של מסלולנו מרהיב-העין שלושת הרונדאבלים (Three Rondavels) שלוש תצורות סלע דמויות בקתות, המשקיפות לעבר הקניון האדיר של נהר הבלייד, שסכר הסוגר על מימיו יצר אגם מלאכותי מרהיב הנראה כפיורד. משם נחזור למלוננו.

לינה וארוחת ערב-אזור שער הפארק הלאומי קרוגר.

safari at Mkuze Falls Game Reserve

יום 12

יום שישי 08.11.24 ספארי בפארק קרוגר (Kruger Park)

הבוקר נצא ליום ספארי מלא בפארק הלאומי קרוגר (Kruger Park) - אחת משמורות הטבע הגדולות והטובות ביותר באפריקה. הפארק, המכסה שטח השווה בגודלו למדינת ישראל (20 מיליון דונם), מהווה בית גידול למספר מרשים של מינים (כ- 150 סוגים של יונקים, יותר מ- 500 סוגים של ציפורים ו- 100 סוגים של זוחלים) אשר ביניהם נמצאים "חמשת הגדולים": אריה, נמר, קרנף, פיל, ותאו (בופאלו). מספר מיני בעלי החיים הנמצאים בשמורת הקרוגר עולה על מספרם בכל שמורה אחרת בעולם. כמו כן יש בפארק יותר מ- 300 מיני עצים שונים. הספארי ייערך בבוקר ברכבים פתוחים עם ריינג'ר מוסמך זאולוג הבקיא ברזי הפארק, ואחרי הצהרים באוטובוס שלנו.

לינה וארוחת ערב-אזור שער הפארק הלאומי קרוגר.

 

Blyde,River,Canyon,&,Three,Rondavels,,Blyde,River,Canyon,Nature

יום 13

יום שבת 09.11.24 קרוגר פארק - קפמה, שמורת חי פרטית (Kapama)

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע צפונה ונעבור אזורי התיישבות שבטית צפופה בדרכנו אל קפמה (Kapama), שמורת חי פרטית הנמצאת באזור הצפוני של פארק קרוגר. בשמורת החי נחווה באמצעות רינג׳רים וגששים ברכבים פתוחים, את חווית איתור בעלי החיים במקום מחייתם הטבעי. נחפש את ״חמשת הגדולים״ ונהנה מצפיה במגוון עשיר של מיני יונקים וציפורים לרוב. עם הגעתנו לשמורה, נאכל ארוחת צהרים ואחרי התארגנותנו בחדרים, נצא לספארי של אחר צהרים וערב. ארוחת הערב תהייה סביב המדורה באווירה אפריקאית.

לינה וארוחת ערב- שמורה פרטית קפמה.

Johannesburg

יום 14

יום ראשון 10.11.24 קפמה - יוהנסבורג

השכם בבוקר, לאחר קפה ומאפה, נצא לספארי של בוקר, ברכבים פתוחים כביום אתמול. לאחריו נאכל ארוחת בוקר עשירה, לפני צאתנו חזרה ליוהנסבורג, בשעות הבוקר המאוחרות.
נעבור בשטחי הטרנסוול המזרחי (שמו הקודם של מחוז מ'פומלנגה) ונראה את מכרות הפחם במאגר הפחם הגדול בעולם, היכול לספק את צרכיה של דרום אפריקה באנרגיה למאות שנים. הפחם נגיש, קרוב לפני הקרקע, נכרה במקומות רבים במכרות פתוחים, ובאיכות טובה. בדרום אפריקה שבורכה באוצרות טבע לאין ספור (לרבות זהב, יהלומים, מתכות יקרות ופחם ללא הגבלה), מימשו המצאה גרמנית מימי מלחמת העולם השנייה לייצור דלק נוזלי מפחם, המפצה אותה על חוסר במשאב טבע זה. ליד המכרות, באופן טבעי, מרוכזות תחנות כוח רבות המופעלות בפחם, ומתקני תעשייה ההופכים את הפחם לדלק נוזלי ברמות זיקוק שונות. בדרכנו נוכל לראות מכרות פחם ומתכות פעילים, תחנות כוח רבות, שדות מרעה אין סופיים ועיירות קטנות וציוריות.
בשעות אחר הצהרים נגיע למלוננו הנמצא באזור מלונות, מסעדות ובילוי ליד נמל התעופה הבינלאומי של יוהנסבורג.

 לינה וארוחת ערב- יוהנסבורג.

victoria falls

יום 15

יום שני 11.11.24 - יוהנסבורג - טיסה למפלי ויקטוריה (Victoria Falls) - זימבבואה (Zimbabwe)

הבוקר נצא לנמל התעופה לטיסה למפלי ויקטוריה (Victoria Falls)  , אשר נמצאים בזימבבואה (Zimbabwe). מפלי ויקטוריה הגיעו לשלב הגמר בתחרות של שבעת פלאי עולם ומראות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית עוד ב- 1889, והעיירה בעלת אותו השם, מהווים חלק מפארק לאומי גדול.
אחה"צ נערוך שייט על נהר הזמבזי עד זמן השקיעה . ובזמן השייט יוגשו חטיפים ומשקאות תוך כדי חיפוש אחר מגוון חיות כמו היפופוטם, תנין ופיל וממינים רבים ושונים של ציפורים.
בעת ארוחת הערב נוכל לצפות בריקודים מסורתיים.

לינה וארוחת ערב- מפלי ויקטוריה.

Chobe River, Botswana

יום 16

יום שלישי 12.11.24- שמורת הטבע צ`ובה (Chobe) - בוצוואנה (Botswana)

בבוקר נחצה את הגבול לבוצואנה (Botswana) לשמורת הטבע צ`ובה (Chobe), השוכנת על גדת נהר הצ'ובה. תהיה לנו ההזדמנות ליהנות משפע של חיות פרא בשמורה. צפייה בעדרי פילים מהגדולים בעולם, היפופוטמים, תנינים, שפע של אנטילופות, תאואים וטורפים.
הסיור בשמורה יתחיל בהפלגת ספארי בספינה ויימשך לאחר שנאכל ארוחת צהרים ברכבי ספארי ברחבי השמורה ולאורך הנהר ונוכל לצפות בחיות הבר הנמצאות ליד הנהר.
לעת ערב נשוב למפלי ויקטוריה.

לינה וארוחת ערב- מפלי ויקטוריה.

 

Victoria Falls

יום 17

יום רביעי 13.11.24 מפלי ויקטוריה - טיסה לתל אביב

אחרי ארוחת בוקר מוקדמת בלודג', נצא לביקור במפלים. מפלי ויקטוריה (Victoria Falls) הוא שם המתקשר לאגדות וזכרונות ילדות אודות מגלי אפריקה וקורותיהם. המקומיים קוראים למפלים המשתרעים לרוחב של עד 1.6 ק"מ- ״העשן הרועם״ (Mosi au Tonia) ואכן המים יורדים ברעם אדיר בהפרש גובה מקסימלי של 108 מטר על סלעי בזלת שחורים, בניגוד בולט לסביבה הרגועה של הסוואנה צפופה וירוקה עם בעלי חיים שמסתובבים בה חופשי וניתן לצפות בהם לעיתים. נעבור ממרפסת תצפית אחת לשנייה עם הזדמנויות צילום נפלאות ושונות כולל קשתות אדירות מדי פעם. הרסס משנה כיוון עם הרוח ומרטיב אותנו לעיתים. נוכל לראות את הגשר הזמבזי המפריד בין זימבבואה לזמביה, ממנו מבצעים קפיצות בנג'י מרהיבות.
בתום הסיור ניסע  לשדה התעופה לקראת טיסתנו  חזרה לתל אביב דרך יעד ביניים ננחת בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות
תם ונשלם!

 

*** לתשומת ליבכם: ייתכנו שינויים בלוחות הזמנים עקב תנאי מזג האוויר, אישורים מהרשויות או אישורי כניסה מהביקורים.

תאריכים, מדריכים ומחירים

תאריך יציאה: 28/10/24
תאריך חזרה: 13/11/24

בהדרכת: אבי הספל 

מחיר לנרשמים עד 28.07:
6870$
מחיר לנרשמים בין 29.07 עד 27.09:
6995$
מחיר לנרשמים מה- 28.09:
7120$

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

1150$

כלכלה:

22 ארוחות עיקריות

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

הטיול כולל

הטיול כולל

 • מדריך בכיר מצוות סולו דרימס
 • טיסות בהתאם למסלול הטיול.
 • בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה.
 • כלכלה- 22 ארוחות עיקריות.
 • טיפים לנותני השירותים השונים.
 • מדריך ונהג דובר אנגלית בדרום אפריקה
 • סיורים וכניסות לפי מסלול הטיול
 • דמי כניסה לפארקים הלאומיים לפי מסלול הטיול
 • דמי סבלות בבתי המלון (מזוודה אחת לאדם).
 • תחבורה – אוטובוס תיירים ממוזג.
 • טיול מלא בתוכן לימים שלמים, ללא ימים חופשיים וללא סיורי בחירה.

 

הטיול אינו כולל

 • כל פריט בעל אופי אישי: ארוחות נוספות, שתייה, טלפון
 • אשרות המשולמות במעברי הגבול.
 • ביטוח נסיעות
 • תשר/ טיפ של מדריך מלווה הקבוצה הישראלי.
 • כל שירות אחר שלא צוין

 

טיסות

טיסות ET
28.10 : תל אביב – אדיס אבבה : 00:45 – 06:05
28.10 : אדיס אבבה – קייפטאון : 08:15 – 13:45

13.11 : מפלי ויקטוריה – אדיס אבבה : 13:05 – 21:40
13.11 : אדיס אבבה – תל אביב : 23:55 – 03:00 (14.11)

 

לאור המצב הביטחוני עלולים להיות שינויים בשעות טיסה/ חברות תעופה תימסר הודעה מראש

 

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים