fbpx
high-angle-view-historic-ushguli-village-scenery-georgia
Bjelasica
מונטנגרו האגם השחור
Car driving on a pathway in the middle of trees with mountain and a clear sky in the background
Evening,View,Of,Ostrog,Orthodox,Monastery,In,Montenegro,Or,Crna
Wide shot of boats on the body of water surrounded by mountains and green plants in Skiathos, Greece
budva

טיול מאורגן למונטנגרו

טיול עומק

מונטנגרו, מדינה קטנה והררית שהכריזה על עצמאותה בשנת 2006.
בעברה הייתה מונטנגרו אחת משש הרפובליקות שהרכיבו את יוגוסלביה.
השם מונטנגרו היה כינויה בפי הסוחרים האיטלקים-ונציאנים, פירושו – "הר שחור" והוא מתייחס ליער השחור שכיסה את מדרונותיהם של האלפים הדינרים.
במונטנגרו רכסי ענק, מצוקים, יערות אשוח, נהרות ואגמים.
בין כל אלו כפרים קטנים עם אוכלוסייה השומרת על דרך חיים של מאות שנים.
נטייל בנופים המרהיבים נפגוש בני אדם טובי לב, תמימים וישרי דרך שתרבות העולם המודרני והממוסחר עדיין לא שטפו אותם. הערים שנבקר במהלך הטיול שומרות על צביונם העתיק הציורי ולאחרונה מתעוררות לחיים עם פרויקטים ציבוריים מרשימים.

מסלול הטיול

high-angle-view-historic-ushguli-village-scenery-georgia

יום 1

תל אביב – טיבאת – קניון נהר המורצ'ה – קולאשין

נפגש בשעות הבוקר המוקדמות בשדה התעופה בן-גוריון ונטוס אל שדה"ת הבינ"ל של טיוואט במונטנגרו.
לאחר הנחיתה וביקורת הדרכונים, נצא בדרכנו במעלה ההרים. נחלוף ע"פ  פודגוריצה (Podgorica) הבירה, ונמשיך בנסיעה מרהיבה לאורך נהר המורצ'ה, בדרך הנחשבת ליפה ביותר במונטנגרו ומטפסת לגבהים של מעל 2,000 מטרים. ניסע דרך מעברי הרים, מנהרות ארוכות תוך צפייה בהשתנות הצמחייה, יערות אשורים וקרחות אלפיניות, כפרים ציוריים, אגמים נסתרים ודולינות, ונעצור לביקור במנזר המפורסם הנושא את שם הנהר. מנזר מורצ'ה (Morach Monastery) שהוקם בשנת 1252, בולט בציורי הקיר שלו הכוללים דמויות מרכזיות מהתנ"ך, ושימש בין היתר את לוחמי המחתרת המקומיים כנגד השלטון העותמני.
אחר הצהריים נגיע לעיירה הציורית קולאשין (Kolašin) המשמשת כעיירת סקי ומוצא לטיולים בפארק ביוגראדסקה הנמצאת מצפון מזרח לעיירה.
לינה וארוחת ערב- קולאשין

יום 2

פארק ביוגראדסקה (רכבי שטח)

ללא ספק אחד מהימים היפים בטיול! בבוקר נעלה על רכבי שטח ונצא לטיול בשמורת הביוגרדסקה (BiogradskaGora National Park). ללא ספק אחת מהשמורות היפות במונטנגרו. בשמורה יותר מ-60 זני עצים שונים ומעל 2000 מינים בוטאניים של צמחים ופרחים, ומעל ל-30 סוגי פטריות ובעלי חיים רבים שאת רובם לא נראה כי הם מעדיפים לנוע בחשיכה. השמורה מנוקדת בהרבה מאוד מעיינות ופלגי מים שרובם נשפכים אל העמק הזורם וממלא את אגם הביוגראד. נטייל בפארק בנופי היער האירופאי של אשוחים, אשורים, אורן שחור ונגיע לחגורה האלפינית החשופה, המאפשרת תצפיות אל היער רחב הידיים שנשמר בפארק. דלילות האוכלוסייה באזור, בשל טופוגרפיה קשה, אפשרה ליער להינצל מכריתה ומאפשרת לטייל בינות עצי יער המתנשאים לגובה של 30-40 מטר ויותר.
ארוחת צהריים ואירוח מקומי בהרים.
בהמשך נרד אל אגם ביוגראד. נקיף את האגם בהליכה לא מאומצת, ונבין מה הביא את המלך ניקולא להכריז על המקום כשמורת טבע עוד ב-1887 (המקום נשמר מאחר שהיה אזור צייד מלכותי!).
לינה וארוחת ערב- קולאשין

Bjelasica

יום 3

אגם פלאב – מעיין העין הכחולה – עיירת הגבול גוסינייה - רכס ביאלשיצ’ה וקומובי

יום טיול מרהיב במזרח מונטנגרו. נצא בנסיעה לעבר רכס ביאלשיצ’ה וקומובי (Bjelasica), הנסיעה חוצה את קו הרכס דרך קטונים (כפרי קיץ) ויערות רחבי עלים נסיעה במעלה הרכסים, עם תצפיות יפיפיות. בהמשך נגיע אל אגם פלאב, אגם קרחוני מרהיב בגובה של כ 900 מטרים, ממוקם בסמוך לגבול עם אלבניה. נתחיל בסיור לאורך אגם פלאב (Lake Plav) השופע ציפורים, בהמשך נצא למסלול מרתק בין הכפרים הציוריים, טחנות קמח המופעלות בכוח המים, נביעות אין ספור, עמקים קרחונים, נופי קרסט, מצוקים פראיים ועוד.נשלב ביקורים בכפרים הציוריים, נסיעות בנוף מרהיב והליכות קלות בעמקים ירוקים. נבקר במעיינות עלי פאשה (Ali Pashë) ונצא במסלול הליכה (1-2 שעות) למעיין ה"עין הכחולה".
לא נוותר על ביקור בעיירת הגבול גוסינייה (Gosinje) עיירה ציורית יפה ומנומנמת. במקום מתגוררים בעיקר תושבים ממוצא אלבני, רובם מוסלמים, אוכלוסייה שקטה, לבבית ונעימת סבר אשר בימי מלחמת העולם השנייה הסתירו יהודים והבריחו אותם לצד השני של הגבול לאלבניה. לקראת ערב נחזור לקולאשין.
לינה וארוחת ערב- קולשין / אזור אגם פלאב

מונטנגרו האגם השחור

יום 4

קניון נהר הטרה – גשר הפרטיזנים – האגם השחור – ז'בליאק

בבוקר נצא לקניון נהר הטרה. מסלול הנסיעה שלנו עובר בחלק הקניוני המרשים ומעניין של נהר טארה (Tara). הנהר הוא חלק משמורת הדורמיטור (Durmitor National Park) - הפארק החשוב והמעניין ביותר של מונטנגרו, אורכו כ-144 ק"מ ורק 87 מהם הם חלק מוכרז של השמורה. משנת 1978 קניון הטרה הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו הנחשב לקניון העמוק ביותר באירופה והשני בעומקו בעולם אחרי הגראנד קניון בארה"ב, כ-1300 מטרים של קירות גיר דולומיט ואבן חול. המים בנהר הם כל כך צלולים ונקיים שנהר הטרה נחשב למקור הנקי ביותר של נהר הדנובה האדיר.
נמשיך בנסיעה לאורך הנהר האדיר, לאורך המסלול נעצור בנקודות תצפית מרתקות, נחצה נהרות, מפלים ופלגי מים. נעצור לביקור בגשר הפרטיזנים האדיר ונשמע את סיפור הגבורה הפרטיזני ממלחמת העולם השנייה.
אחר הצהריים נטפס אל ההר הגבוה לכוון שמורת הדורמיטור בדרכים מתפלות בהרים. הדרך עוברת ברובה דרך חורש ים-תיכוני שממדיו (צפיפות וגובה) עולים בהרבה על החורש המוכר מהארץ. בהתאם לשעת ההגעה ניכנס לביקור באגם צ'רנו (האגם השחור), האגם השחור מחולק לשני אגמים קטנים שברקע הפסגות הגבוהות והיער הצפוף של הדורמיטור. במידה והזמן יאפשר נצא למסלול הליכה, שיארך כשעתיים סביב האגם.
לינה וארוחת ערב- ז'בליאק (Zabljak).

 

Car driving on a pathway in the middle of trees with mountain and a clear sky in the background

יום 5

שמורת הרי הדורמיטור (רכבי שטח) – מסלול הטבעת

בבוקר נצא עם רכבי שטח לביקור בשמורת הדורמיטור (390 קמ"ר) במסלול הטבעת. אחת משמורות הטבע היפות, המרשימות והמרתקות במונטנגרו. האתר הוכרז כאתר שימור עולמי ע"י אונסק"ו. בשמורה יותר מ 20 פסגות שגובהם מעל 2000 מטרים, הגבוה ביותר הוא הר בובטוב קוק בגובה 2522 מטרים. בשמורה נוכל לראות פסגות הרים מושלגות, יערת סבוכים, אגמים, נהרות, מפלים ומעיינות – חגיגה לאוהבי טבע ונוף. בשמורה כ- 20 אגמים אלפינים, המנקזים את שלגי ההר, ואוכלוסיה מקומית המתמחה בגבינות צאן ובחמאת בקר. האקלים הממוזג (אלפיני - ים תיכוני) באזור, הופך את המקום לאחד מהאזורים הגשומים באירופה (יותר מ- 2000 מ"מ גשם בשנה) ובו שפע של מים ובעלי חיים. בשמורה נראה את עץ האורן השחור, הלא הוא העץ שעל שמו נקראת מונטנגרו ומסלולי הליכה קצרים שמיועדים להעמיק את ההתבוננות בתופעות הטבע והנוף. בהרי הדורמיטור יש שמירה קפדנית על איסור הצייד, דבר המגביר את הסיכוי לצפות בבעלי-חיים שוכני ההרים, וביניהם: צפיר ההרים, שכווי, דב חום, שועל ואחרים. במהלך הסיור נשלב תצפיות נוף, ומסלולי הליכה קצרים בשמורה.
לינה וארוחת ערב- ז'בליאק

Evening,View,Of,Ostrog,Orthodox,Monastery,In,Montenegro,Or,Crna

יום 6

מנזר אוסטרוג – שייט באגם סקאדר – בודבה העתיקה

בבוקר נצא לכיוון מנזר אוסטרוג התלוי על צוק במיקום מרהיב ביופיו. לאחר הביקור נצא אל העיירה וירפז Virpazar, שבעבר הייתה מוקד לפעילות פרטיזנית. בסמוך לאגם נבקר במוזיאון הטבע היחיד במונטנגרו ונצא לשייט בחלקו הביצתי של אגם סקאדאר Skadar Lake, הנחשב לאגם המים המתוקים הגדול באירופה. האגם הוא אזור ייחודי של ביצות המכוסות בנופרים ובנימפיאות ועשיר בעופות מים – בהתאם לעונה (חלק מהעופות שוכני קבע, חלקן מקנן בשמורה וחלקן משתמש בה כתחנת ביניים לנדידה).
בסוף היום נרד אל דרך החוף שתוביל אותנו ל"דוברובניק של מונטנגרו" עיירת התיירות בודבה Budua, שמשקפת נכונה את הכיוון של מונטגרו בעתיד – התרבות המערבית של אירופה ומהווה את שביל המוצא שלה ליציבות כלכלית. בבודבה עיר עתיקה יפה מוקפת חומה על חצי אי קטן, כשההרים הגבוהים המתנשאים בקרבת החוף מספקים לה תפאורת רקע מקסימה.
לינה וארוחת ערב- אזור בודבה.

Wide shot of boats on the body of water surrounded by mountains and green plants in Skiathos, Greece

יום 7

שייט במפרץ קוטור – הכפר נייגושי – צטינייה הבירה העתיקה - החופים של בודבה

בבוקר נצא בנסיעה למפרץ קוטור, ניסע בדרך החוף, עם תצפיות נוף מרהיבות על שפת מפרץ קוטור (Kotor) מפרץ קוטור הוא אחד המפרצים היפים והגדולים בים האדריאתי. המפרץ הינו חדירה עמוקה של למעלה מ-30 ק"מ של הים ליבשה דרך ארבעה פיורדים, שהם למעשה מפרצי משנה. קוטור הוא למעשה הפיורד הדרומי ביותר באירופה ואתר מורשת עולמית. במהלך בנסיעה סביב המפרץ מתגלים נופי חוף מרתקים, נהרות הנשפכים לים, איים ועליהם כנסיות עתיקות, מנזרים, ערים וכפרים עתיקים שסמטאותיהם נשתמרו כאילו הזמן עמד בהם מלכת, נחשפים לכפרי דייגים ומגדלי צדפות ועוד.
בהמשך נעלה על סירה ונצא בשייט קצר לאי ולמנזר "גבירתנו של הסלעים". הנוף הנשקף מכל עבר מרהיב ביופיו, בתוך הפיורד הארוך איים קטנים וציוריים ועל חופו כפרי ימי ביניים ציוריים. בהמשך נצא לביקור בעיר העתיקה קוטור, העיר הגדולה ביותר לאורך המפרץ, זכתה להכרה בינ"ל שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. העיר העתיקה מוקפת חומה, מטפסת על צלע הר ומצודה מרשימה מתנשאת מעליה. העיר העתיקה נבנתה במאה ה-12 ושמרה על צביון ימי הביניים בזכות רחובותיה הצרים והאסימטריים והכיכרות היפות.
לאחר ביקור בעיר נטפס למעבר הרים שגובהו למעלה מ-1000 מטר, בדרך הררית מפותלת (מעל 25 סיבובים) עם תצפיות מרהיבות לכיוון המפרץ. בהמשך ניסע בדרך מיוערת וירוקה אל כפר מעשני הבשר ועושי הגבינות נייגושי. נעצור לסיבוב בכפר הריחני ומשם נמשיך לבירתה העתיקה של מונטנגרו צטינייה (Cetinje). העיר המיוחדת שוכנת על רמה בין מפרץ קוטור לאגם סקאדאר. בעיר רחוב מרכזי אחד, בתים נאים, מבנים עתיקים, ארמון ביליארדה, ארמונו העתיק של השליט נייגוס שנבנה במאה ה- 19 ועוד. סיור קצר בעיירה.
לינה וארוחת ערב- אזור בודבה.

budva

יום 8

בודבה – תל-אביב

בבוקר העברה לשדה התעופה ומשם נצא בטיסה חזרה ארצה לתל אביב.

תאריכים, מדריכים ומחירים

תאריך יציאה: 10/09/24
תאריך חזרה: 17/09/24
דרור נחשון

בהדרכת: דרור נחשון

מחיר לנרשמים עד 10.06:
2120 יורו
מחיר לנרשמים בין 11.06 ועד 09.08:
2195 יורו
מחיר לנרשמים מה- 10.08:
2270 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

375 יורו

כלכלה:

חצי פנסיון

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

הטיול כולל

הטיול כולל

 • לינה לפי מסלול על בסיס HB
 • אוטובוס ממוזג צמוד לאורך המסלול.
 • כניסה למנזר מוראקה
 • ספארי ג'יפים בביוגרדסקה גורה כולל ארוחת צהריים
 • מס קומובי
 • מס NP Durmitor 2 ימים
 • VANS סביב טבעת Durmitor
 • ל. דנילובגרד
 • VANS למנזר אוסטרוג
 • שייט בסירה באגם סקאדאר
 • אגם NP סקאדאר
 • שייט בסירה אל גבירתנו של הסלעים
 • כניסה לכנסיית גבירתנו של הסלעים
 • מדריך מקומי Kotor ו-Cetinje

הטיול אינו כולל

 • ביטוחים
 • הוצאות אישיות
 • דמי סבלות
 • טיפ למדריך הישראלי ( מקובל  5 $ אמריקאי לאדם ליום )
 • התייקרות דלק לאחר 01.02.24
 • שירותים אחרים שאינם מצוינים ברשימה הכוללת.

טיסות

טיסות ישראייר
16.07 : תל אביב – טיווט : 08:20 – 11:20
23.07 : טיווט – תל אביב : 12:25 – 15:25

 

טיסות ישראייר
10.09 : תל אביב – טיווט : 08:20 – 11:20
17.09 : טיווט – תל אביב : 12:25 – 15:25

 

לאור המצב הביטחוני עלולים להיות שינויים בשעות טיסה/ חברות תעופה תימסר הודעה מראש

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

 • פודגוריצה
 • מנזר מורצ'ה
 • קולאשין
 • שמורת הביוגרדסקה
 • רכס ביאלשיצ’ה וקומובי
 • אגם פלאב
 • מעיינות עלי פאשה
 • עיירת הגבול גוסינייה
 • משמורת הדורמיטור
 • ז'בליאק
 • שמורת הרי הדורמיטור (רכבי שטח) – מסלול הטבעת
 • מנזר אוסטרוג
 • שייט באגם סקאדר
 • בודבה העתיקה
 • מפרץ קוטור – שייט במפרץ קוטור
 • הכפר נייגושי
 • צטינייה הבירה העתיקה
 • החופים של בודבה

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים