fbpx
Aerial,View,Over,Athens,With,Te,Acropolis,And,Harbour,From
Monastery,Meteora,Greece.,Stunning,Summer,Panoramic,Landscape.,View,At,Mountains
Monastery,Meteora,Greece.,Stunning,Summer,Panoramic,Landscape.,View,At,Mountains
Arches,Stone,Bridge,Of,Kalogeriko,On,The,River,Of,Voidomatis.
Beautiful,View,Of,Famous,Edessa,Waterfalls.,Greece.
Aerial,Panoramic,View,Of,The,Main,Symbol,Of,Thessaloniki,City
Beautiful,Robinson,Beach,On,The,East,Coast,Of,Sithonia,On
Hand,Opens,Empty,Room,Door,To,Nature,And,Mountains
Delphi,With,Ruins,Of,The,Temple,In,Greece

יוון ההררית

טיול עומק

יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים.
זוהי ארצם של אלי האולימפוס ואלות האהבה. גדולי הפילוסופים של ימינו סבורים כי טיול ליוון הוא שיבה הביתה, משום שהמורשת וההיסטוריה של יוון העתיקה חדרה אל מודעות כל האומות המערביות.
מסע בהרי יוון הוא מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, ובכל מקום נמצא שרידים מהעבר והנוף הררי הזרוע עמודים קורינתיים ושברים מתפוררים של חומות עתיקות.  במהלך הדרך לא נוכל למצוא נהר, אגם או פסגת הר שאינם קדושים, משום שרובם ככולם מקושרים לאל מסוים.
המסע ליוון הוא מסע לעולם אחר, עולם קסום ומרתק. פסגות הרים גבוהות, מצוקים תלולים, ואפיקי נהרות צלולים.
נרגיש את אווירת הכפרים והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסי אורחים ונתארח בטברנות מקומיות המציעות את הארוחות הטובות והטעימות ביותר בעולם.

מסלול הטיול

Aerial,View,Over,Athens,With,Te,Acropolis,And,Harbour,From

יום 1

יום ראשון 22.9 : ת"א – אתונה – הליקאבטוס – מקדש זאוס – ארמון המלוכה

נפגש בשדה התעופה ונטוס לאתונה בירת יוון. מיד לאחר הנחיתה נתחיל בסיורנו בעיר.
נראה את האתר המפורסם של האקרופוליס. נראה את  שרידי מקדש זאוס ושער אדריאנוס, נמשיך לאצטדיון האולימפי הראשון שאירח את המשחקים האולימפיים הראשונים בעת החדשה ב– 1896. האצטדיון בנוי כהיפודרום לתחרויות סוסים אבל המשטח הינו לריצה. נמשיך לקבר החייל האלמוני, בניין הפרלמנט היווני וארמון הנשיאות. כולל החלפת משמרות, הקתדרלה, מדרחוב ארמו, כיכר מונאסטיראקי, שכונת הפלאקה, שוק וורואקיוס, אנדרטת השואה ובית הכנסת.

ארוחת ערב- בטברנה עם מוזיקה יוונית חיה. נכנסים לאווירה.
לינה באתונה

 

Monastery,Meteora,Greece.,Stunning,Summer,Panoramic,Landscape.,View,At,Mountains

יום 2

יום שני 23.9 : אתונה - מטאורה - קלמבאקה

אחרי ארוחת הבוקר ניסע צפונה לכיוון המנזרים התלויים במטאורה ב- Meteora Monasteries  ללא ספק אחד מפלאי עולם ואחד האתרים המעניינים ביותר ביוון. המנזרים הממוקמים על מצוקי אבן ענקיים, נישאים לגבהים של כ- 600 מטרים. מקור השם מטאורה במילה מטאורוס שפרושה: "התלויים באוויר". המנזרים נבנו בשלהי המאה ה- 14 ונחשבו למבודדים ובטוחים במיוחד. הנזירים עלו אל המנזר באמצעות רשתות וחבלים אותם ניתן לראות עד היום וניהלו אורח חיים סגפן מתבודד. נצא לביקור בשני מנזרים, כולל מסלול רגלי קצר בין צוקי הקונגלומרט השחורים הכולל תצפיות מרהיבות. לעת ערב נגיע אל עיר המחוז קלמבאקה Kalambaka הסמוכה.

לינה וארוחת ערב- קלמבקה.

 

Monastery,Meteora,Greece.,Stunning,Summer,Panoramic,Landscape.,View,At,Mountains

יום 3

יום שלישי 24.9 : חבל צומרקה

לאחר ארוחת הבוקר נעפיל במעלה רכס הרי צומרקה Tzoumerka במחוז אפירוס Epirus. הרכס הוא אחד האזורים ההרריים ביותר ביוון וכולל בתוכו 3 רכסים גבוהים במיוחד העונים לשמות Athamania וגם  Peristreri וגם Anatolika למעשה צומרקה הוא תוצר של התפרצות הר געש קדום וענק. נטייל בטבע הקסום ובכפרים הציורים בין השאר במנזר קיפינהKipinas Monastery  , מעיינות קויאסה המופלאים Kouiasa, בכפרים הציוריים קאלאריטס Kalarites, סיראקו Sirako, ותצפית אגיוס גאורגיוס.
נמשיך למלוננו בבירת מחוז אפירוס- יואנינה Ioannina. לאחר ארוחת הערב נערוך סיור בעיר העתיקה המרשימה כולל ביקור בבית הכנסת המיוחד ונשמע ממדריכה יהודית מקומית את סיפורה המיוחד של הקהילה הרומניוטית העתיקה של העיר.

לינה וארוחת ערב – מחוז אפירוס

Arches,Stone,Bridge,Of,Kalogeriko,On,The,River,Of,Voidomatis.

יום 4

יום רביעי 25.9 : כפרי זגוריה – יאנינה

את היום נקדיש לרכס ההרים הצפוני זגוריה Zagoria הרצוף בנופים מרהיבים ביותר באירופה. נחלים, קניוני סלע מהגדולים בעולם, כפרים ציוריים, אוכל נהדר, מסלולי הליכה מרהיבים ביופיים, פריחה משגעת. נתחיל את היום בטיול אל הכפר מונודנדרי היושב על המצוק האדיר של קניון הויקוס Vikos gorge, שזכה להיכנס לספר השיאים של גיניס בשל עומקו הרב. נטייל לאורך המצוק במסלול הכולל כמובן תצפיות מרהיבות. נמשיך בין הכפרים אל הצד השני של הקניון, שם זורם נהר הוידומאטיס לתצפית יפה על מעיינות הנהר כולל סיור רגלי לאורך הקניון עם המים הצלולים הבוהקים בתוכו. נעלה לכפר קיפי Kipi ונראה את הגשרים המיוחדים החוצים את הנהר בסביבת הכפר.
לינה וארוחת ערב - יואנינה.

 

Beautiful,View,Of,Famous,Edessa,Waterfalls.,Greece.

יום 5

יום חמישי 26.9 : מצובו - מאורת הדרקון – פארק מפלי אדסה

עם בוקר נצא את יואנינה Ioannina בדרכנו למצובו Metsovo. העיירה או נכון יותר הכפר האלפיני הוא אחד הכפרים הקסומים והמתויירים של צפון יוון, בסביבתו נמצא אחד מאתרי הסקי הפופולרים של יוון Anilio . נבקר ביקב אברוף Katogi Averoff ונשמע את סיפורו הייחודי של מייסד היקב.
נמשיך למחוז קסטוריה למאורת/מערת הדרקון: Dragon Cave ממערות הנטיפים המיוחדות בעולם, המציגה מקבץ מרהיב של נטיפים בני למעלה מ- 6 מיליון שנה חלקם נטיפי וילון מעבירי אור מיוחדים ונדירים. המערה פעילה מאד ובתוכה מצויים מספר אגמים פנימיים עם מים צלולים, כאשר הטמפרטורה בתוך המערה עומדת על 17-19 מעלות באופן קבוע כל השנה אורך המערה כ- 300 מטר.
נמשיך לכיוון פארק מפלי אדסה – Edessa waterfalls park שהוא כנראה המפל הידוע ביותר ביוון, למעשה מדובר במספר מפלים, שאל שניהם נגיע. מפלי אדסה יצרו אגן לאספקת המים שלהם, אבל במאה ה-14 הנהר שינה את מסלולו ויצר תחילה מפל אחד ואחר כך עוד כמה מפלים קטנים אחרים. כיום עדיין ניתן לראות כמה מהמפלים מנקודת מבט גבוהה יותר. המפל השמאלי (טיפה אחת) נקרא קארנוס והמפל הימני נקרא מפל למדה. הגובה הכולל של המפל הוא כ- 70 מטר. אפשר ללכת מאחורי מפל אדסה הגדול (Karanos) שם תזכו לנוף מושלם עם וילון מים.
בחלק התחתון של מפלי אדסה נראה מערה (כניסה קטנה) בעלת ערך גיאולוגי רב. הכניסה למערה מכוסה אזוב והיא מדהימה מבפנים.
לינה וארוחת ערב - אדסה.

Aerial,Panoramic,View,Of,The,Main,Symbol,Of,Thessaloniki,City

יום 6

יום שישי 27.9 : מוזיאון המלכים המקדונים- סלוניקי

נמשיך למוזיאון המלכים המקדוניים Museum of Royal Tomb  - Vergina Tombs  אשר בוורגינה, הוא אחד המוזיאונים המרתקים והמעניינים ביותר של יוון. האתר הארכיאולוגי הנושא גם את השם Aigai איגאי. זו הייתה עיר שהוקמה ע"י כפריים שחיו באזור זה של יוון, מחוז מקדוניה, דרומית מערבית לעיר סלוניקי. שושלת של מלכי מקדוניה התגוררה בישוב זה שלטה במשך כ-350 שנה כולל אחד מגדולי המלכים בזמן הקדום – אלכסנדר מוקדון.
נמשיך מזרחה לעיר השניה בגודלה ביוון סלוניקי (Thessaloniki) והיא גם העיר המרכזית בכל צפון המדינה. העיר שונה מאוד מאתונה - מודרנית, קוסמופוליטית ועשירה יותר. בעיר מגוון אטרקציות מרכזיות שבה, קניות, תחבורה, מסעדות וחיי לילה.
לאחר התארגנות והתרעננות נצא לארוחת ערב- בטברנה מקומית ידועה עם מוזיקה יוונית ואווירה שמחה.

לינה– סלוניקי 

Beautiful,Robinson,Beach,On,The,East,Coast,Of,Sithonia,On

יום 7

יום שבת 28.9 : סלוניקי – סיור בעיר

יום נפלא של סיור עירוני בסלוניקי. נתחיל את סיורנו במגדל הלבן (White Tower)  אם לכל עיר יש את המבנה המסמל אותה יותר מכל, עבור סלוניקי זהו "המגדל הלבן". המדובר במגדל עגול, שנבנה במהלך המאה ה-15 ונועד לשמש כחלק ממערך ההגנה על העיר שלחוף הים. בזמן הכיבוש העות'מני קיבל המגדל את הכינוי "מגדל הדמים", משום שהוא שימש כבית סוהר, שבו הוצאו להורג באכזריות אסירים רבים. לאחר שחרור העיר נצבע המגדל בלבן, דבר שהעניק לו את שמו.
נעבור דרך הרובע היהודי נשמע את סיפור הקהילה - עד מלחה"ע השנייה הייתה בסלוניקי קהילה יהודית פורחת וענפה, וכיום חיים בה רק כאלף מבני הקהילה. נבקר באנדרטה ובמוזיאון המיוחד לזכרם של יהודי סלוניקי שנרצחו בשואה.
נראה את כנסיית אייה סופיה (Aghia Sofia) כנסיה זו נבנתה בהשראת כנסיית אייה סופיה באיסטנבול, שהפכה להיות המסגד המפורסם של העיר. כנסיה זו של סלוניקי נבנתה במאה השביעית ולראשה כיפה גדולה. היא משמשת כיום כעדות לפאר סגנון הבניה הביזנטי ובה נשתמרו ציור פרסקו ופסיפסים יפים. הכיכר שמחוץ לכנסיה היא אחת המרכזיות בעיר .וכמובן אזורי השופינג המובילים בעיר שנמצאים סביב הרחובות  Agias ,Sophias, Mitropoleos וTimiski .

לינה וארוחת ערב  - סלוניקי.

Hand,Opens,Empty,Room,Door,To,Nature,And,Mountains

יום 8

יום ראשון 29.9 : סלוניקי –עיירות למרגלות האולימפוס- חצי האי פליון

אחרי ארוחת הבוקר במלון בסלוניקי נשוב דרומה. בדרך נעצור בכפר ליכוטורו (Litochoro) הציורי למרגלות האולימפוס שם נטייל בתוך שמורת האולימפוס. נמשיך לכפר הציור פלאיוס פנטלימונאס (Palaios Panteleimonas) בגובה 500 מטר מעל פני הים, ממנו נשקף נוף מרהיב ביותר של הים. הכפר מרוצף בשבילי אבן צרים, יש לו בתי אבן ונופים פנורמיים מרשימים של ההרים מסביב והים האגאי.
נמשיך דרומה בדרכנו לחצי האי פליון  Pelion שבחבל Thessaly. חצי האי הוא למעשה הר, עם יער עבות, מוקף בחופי טורקיז מקסימים, מפרצונים מרהיבים ומשובץ בעשרות כפרים ציוריים. אנו נבקר בשניים מהכפרים הקסומים והיותר מפורסמים במעלה ההר: הכפר הראשון פורטריה Portaria הבנוי על מדרון הר מדורג, כאשר כביש נחש מתפתל בין הבתים והרחובות הבנויים מאבן נטייל בין הסמטאות הציוריות בהן זורמים יובלי מים הנובעים ממעיינות בהר. נערוך סדנת בישול של אוכל יווני בחווה הררית משגעת יחד עם המקומיים ונכיר את מטעמי במטבח היווני. החווה בנוף מדהים ומגדלים בה ירקות וחיות משק. ארוחה חגיגית בחווה.

לעת שקיעה  נגיע לכפר הסמוך והיפייפה מקרינצה Makrinitsa המכונה גם "המרפסת של פיליון", שם נשוטט בסמטאות הציוריות ונחצה באחת השקיעות המדהימות לעבר מפרץ וולוס Volos.

לינה וארוחת ערב - פורטריה.

Delphi,With,Ruins,Of,The,Temple,In,Greece

יום 9

יום שני 30.9 : תרמופיליי - אתונה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה. בדרך נעצור באתר ההנצחה תרמופיליי Thermopylae שם נערך קרב בשנת 480 לפני הספירה בין כוחותיו של לאונידס מלך ספרטא לבין הפרסים הנחשב עד היום כאחד הקרבות המפורסמים הידועים ביותר בהיסטוריה של יוון ובהיסטוריה האנושית בכלל. נבקר גם במוזיאון המרשים המוקדש לקרב.
נמשיך לאתונה לטעימות יין ביקב מקומי עם טעימות מטובי הגפנים של אזור אתונה.
לעת ערב ניסע לשדה התעופה לטיסתנו ארצה מרוצים, מרוגשים ונפעמים מהחוויות המיוחדות והייחודיות שחווינו ביוון המהממת.

תאריכים, מדריכים ומחירים

תאריך יציאה: 22/09/24
תאריך חזרה: 30/09/24
יאיר ברק

בהדרכת: יאיר ברק

מחיר לנרשמים עד 22.06:
2320 יורו
מחיר לנרשמים בין 23.06 ועד 21.08:
2395 יורו
מחיר לנרשמים מה- 22.08:
2470 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

595 יורו

כלכלה:

חצי פנסיון

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

הטיול כולל

הטיול כולל

 • טיסות לאתונה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 8 לילות בבית מלון בדרגת  4* על בסיס חצי פנסיון ( ארוחת בוקר וערב כאשר אין ארוחה בטברנה ).
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך מצוות סולו דרימס – המומחים לאירופה .
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית. דמי כניסה ל: מטאורה (מנזר אחד), מערת הדרקון, המוזיאון הפתוח של אדסה, מוזיאון המלכים המקדונים, מוזיאון יהדות סלוניקי, מוזיאון תרמופיליי.
 • בילוי בטברנות כולל ארוחת ערב ומוזיקה חיה באתונה ובסלוניקי.
 • ביקור ביקב כולל טעימות.
 •  סדנת בישול כולל ארוחה בחווה ציורית במרומי הרי פליון.
 •  מדריך מקומי ודמי כניסה ל: מטאורה (מנזר אחד), המוזיאון הפתוח של אדסה,
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות בבית המלון).
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

 

הטיול אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24.
 • תשר למדריך הטיול 5 אירו ליום לנוסע
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

 

טיסות

טיסות LY 

22.09 : תל אביב – אתונה : 07:00 – 09:10
30.09 : אתונה – תל אביב : 21:45 – 23:45

 

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

 • אתונה: שער אדריאנוס, ארמון המלוכה ומשמר הארמון הססגוני, האצטדיון האולימפי הראשון בעת החדשה, קבר החייל האלמוני, בניין הפרלמנט היווני, כולל החלפת משמרות, כיכר החוקה, פארק זפיון, הקתדרלה, הפרלמנט הישן, רחוב ארמו, כיכר מונאסטיראקי, רובע הפלאקה כולל טברנה מקומית, שוק וורואקיוס, שכונת פסירי, בית הכנסת ואנדרטת השואה.
 • מטאורה: ביקור בשני מנזרים: קלמבקה ומצובו
 • הרי זגוריה: קניון הויקוס, נהר הוידומאטיס, כפר קיפי והגשרים המיוחדים
 • הרי צומרקה: בנזר קיפינס, מעיינות קויאסה המופלאים, כפרים הציוריים קאלאריטס, סיראקו ותצפית אגיוס גאורגיוס.
 • ווריה: ציורי הקיר בווריה, שרידי המסגד בווריה, מוזיאון המלכים המקדונים
  אדסה כולל מפלי אדסה
  טברנה מקומית בסלוניקי
 • סלוניקי: המגדל הלבן, המוזיאון היהודי, אנדרטת השואה, השוק המקורה
  כנסיית אייה סופיה.
 • כפרי האולימפוס: ליכוטורו כול מסלול טיול בשמורת האולימפוס, פלאיוס פנטלימונאס
 • חצי האי פיליון: פורטריה, חווה מקומית, מקרניצה
 • תרמופיילי כול ביקור במוזיאון

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים