fbpx
Serene,Tajo,River,View,,With,Mossy,Stones,In,The,Foreground
Windmills,Of,Consuegra,,Toledo,,Spain
Scenic,View,Of,Plaza,De,España,The,Plaza,De,España
Aerial,Panoramic,View,Of,The,Old,City,Rooftops,And,Cathedral
Monkeys,Of,The,Rock,Of,Gibraltar
Ancient,Arabic,Fortress,Alhambra,At,The,Beautiful,Evening,Time,,Granada,
Madrid,Skyline
Madrid,,Spain,Cityscape,At,Calle,De,Alcala,And,Gran,Via.

טיול מאורגן לדרום ספרד

טיול עומק

אנדלוסיה היא אזור היסטורי וגיאוגרפי בדרום ספרד, המוכר בעיקר בזכות התרבות הערבית-יהודית-נוצרית  שפרחה שם במשך מאות שנים. אנדלוסיה הייתה חלק מהאימפריה האיסלמית במאה ה-8 ועד המאה ה-15, והייתה מרכז חיי התרבות היהודית והמוסלמית באירופה.
אנדלוסיה היא אחת מהאזורים הפופולריים ביותר לתיירות בספרד, עם נופים קסומים, ערים היסטוריות ותרבות מגוונת שהחלה את דרכה לפני 2000 שנה עם הרומאים והמשיכה עם שילובים של תרבות מוסלמית יהודית ונוצרית התגוררו זה לצד זה, ונתנו לעולם ארכיטקטורה ומסורות עשירה. אזור זה מלא באווירה מיוחדת, תרבות והיסטוריה מרתקות, חופי ים קסומים, טאפס, כפרים לבנים, מלחמות שוורים, ופלמנקו תוסס.

מסלול הטיול

Serene,Tajo,River,View,,With,Mossy,Stones,In,The,Foreground

יום 1

יום שני 10.06 : ת"א - מדריד – טולדו

נמריא בטיסת בוקר למדריד, עם הנחיתה נצא לכוון טולדו כשהאתר הראשון הוא נקודת התצפית המיוחדת על העיר ונהר הטחו Tajo המקיף אותה מ-3 צדדים. נמשיך לביקור ברובע היהודי העתיק של העיר ונכנס לבית הכנסת "אל-טרנזיטו" El Tránsito של שמואל הלוי ובית הכנסת העתיק יותר-"סנטה מריה לה בלנקה" Sinagoga de Santa María La Blanca. נראה את ביתו של שמואל הלוי – מי שהיה בעמדה הבכירה של שר האוצר של המלך הספרדי פדרו "האכזר", מלך קסטיליה. שמאוחר יותר היה גם ביתו של הצייר הידוע אל גרקו, נמשיך לכנסיית סנטו טומה Church of Santo Tomé לראות את ציורו המרהיב של אל גרקו- "הקבורה של המרקיז מאורגז". נמשיך לטייל בסמטאות הציוריות לכוון כיכר העיריה בה נראה את שלושת המבנים המרשימים המקיפים אותה- הקתדרלה המפוארת, בית העיריה וארמון הארכיבישוף. נמשיך לכיכר השוק "זוקודובר" Plaza De Zocodover כשבדרכנו נראה את תכשיטי ועבודות חרשות הברזל האופיינים לעיר וכמובן שנוכל לטעום את המעדן המתוק שמזוהה עם העיר- המרציפנים של טולדו Toledo.
נלינה וארוחת ערב – טולדו

Windmills,Of,Consuegra,,Toledo,,Spain

יום 2

יום שלישי 11.06 : טולדו - קורדובה -סביליה

הבוקר נצא מטולדו דרומה לכוון אנדלוסיה. ניסע במישורי קסטיליה ונבקר בכפר קונסווגרה Consuegra שם נראה את מתחם תחנות הרוח הנמצאות על הרכס, זוהי ארצו של סרוונטס שכאן קיבל את השראתו לכתיבת הרומן "דון קישוט ומלחמתו בטחנות הרוח" .
נמשיך לקורדובה Córdoba שהייתה בירתה של  אל-אנדלוס והעיר הגדולה והעשירה באירופה, נראה כאן את  מפגשם של ארבע התרבויות שהשפיעו על האזור כולו - רומית, מוסלמית, יהודית ונוצרית. את סיורנו נתחיל בגשר הרומי העובר מעל נהר גוואדאלכיביר Guadalquivir, נבקר ב"מסקיטה" Mezquita–cathedral, המסגד המפואר שהפך לקתדרלה, נמשיך אל סמטאות הרובע היהודי העתיק – החודריה Juderia. נבקר בכיכר יהודה הלוי, בבית הכנסת העתיק ובכיכר טבריה של עומד פסלו של הרמב"ם שהוא בן העיר. לאחר מכן נהנה מזמן חופשי לשוטט בין הסמטאות שם נמצאות החצרות המופלאות העטורות בפרחים - ה"פאטיוס".
לאחר הסיור נמשיך לסביליה Seville.
לינה וארוחת ערב - סביליה.

Scenic,View,Of,Plaza,De,España,The,Plaza,De,España

יום 3

יום רביעי 12.06 : סביליה

היום כולו יוקדש לסביליה, העיר הגדולה ובירתה של אנדלוסיה הנמצאת בגדותיו של נהר הגוודאלכיביר Guadalquivir, (הנהר הגדול). מכאן יצא קולומבוס למסעותיו לגילוי אמריקה ולכאן הגיע העושר האגדי שתרם לגדולתה של העיר.  נתחיל את סיורנו בפארק מריה לואיזה María Luisa שאירח את היריד האיברו אמריקאי ב-1929, נראה את כיכר אמריקה עם הארמונות סביבה, נמשיך דרך הפארק לכיכר אספניה Plaza de España המרשימה ונראה את הביתן הספרדי שנבנה במיוחד ליריד. נמשיך לרובע סנטה קרוז Santa Cruz  שבו היה הרובע היהודי של העיר, נטייל בין הסמטאות לביתה של סוסונה וסיפורה הטראגי. נבקר בארמון המלכותי – האלקאזאר  Royal Alcázar Of Seville שהיה מקום מושבם של מלכי ספרד במשך  750 שנה. נבקר בקתדרלה שהיא השלישית בגודלה בעולם שלידה מיתמר מגדל הפעמונים "חירלדה", נראה את הפאטיו המרשים ששופע בעצי תפוזים, נראה את קברו של כריסטופר קולומבוס . מכאן נמשיך לגדת הנהר להתרשם ממגדל הזהב ששימש לאחסון האוצרות שהגיעו מדרום אמריקה, נעלה על ספינה לשייט קסום ובו נראה את מתחם האקספו וכן את "גשר הנבל" -יצירתו של סנטיאגו קלטראווה.
בערב נצא למופע פלמנקו כולל ארוחת ערב.

 לינה  - סביליה.

Aerial,Panoramic,View,Of,The,Old,City,Rooftops,And,Cathedral

יום 4

יום חמישי 13.06 : סביליה -חרס דה לה פרונטרה - קאדיס

בבוקר ניסע דרומה לחרס דה-לה-פרונטרה Jerez de la Frontera. העיר המוקפת כרמים והיא מרכז היצור של יין השרי המפורסם, נכנס לביקור ביקב מקומי, נלמד כל תהליך היצור ונזכה בטעימות.
נמשיך לעיר הנמל קאדיס Cádiz שיושבת על חצי-אי ומוקפת חומה. עיר שהייתה במשך תקופה הנמל הראשי לקבלת האוצרות מארצות דרום אמריקה, כאן גם התקבלה החוקה הראשונה לספרד, נטייל בסמטאות הצרות ובכיכרות הקטנות, נראה את הקתדרלה עם הכיפה המוזהבת בעלת סגנונות בניה שונים.

 לינה וארוחת ערב - באזור קאדיס.

Monkeys,Of,The,Rock,Of,Gibraltar

יום 5

יום שישי 14.06 : קאדיס- גיברלטר - מרבלה- טורמולינוס

הבוקר נצא לביקור בגיברלטר Gibraltar- מושבת הכתר הבריטי היושבת לצד המיצר המפורסם המפריד בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. נעלה על מיניבוסים ונצא לסיור דרך הכבישים הצרים לנקודת התצפית על אפריקה, נבקר במערת הנטיפים ונמשיך למרומי הצוק לראות את להקת קופי המקוק. זמן חופשי במדרחוב הראשי המשופע בחנויות מכל סוג.
נצא מגיברלטר וניסע לאורכו של חוף הקוסטה דל סול Costa del Sol Occidental, לפורטו באנוס Puerto Banús, בעיירה מארבייה Marbella, זהו נמל היאכטות היוקרתי של חוג הסילון הבינלאומי.
נמשיך אל הכפר הציורי מיחאס Mijas, שהוא חלק מה"כפרים הלבנים" של אנדלוסיה, נשוטט בסמטאותיה הלבנות, נעלה לנקודת התצפית על החוף, נתרשם מהחמורים המשמשים כמוניות בכפר.

לינה וארוחת ערב - קוסטה דל סול.

Ancient,Arabic,Fortress,Alhambra,At,The,Beautiful,Evening,Time,,Granada,

יום 6

יום שבת 15.06 : טורמולינוס- ארמון אלהמברה - גרנדה

מטורמולינוס Torremolinos נצא מזרחה דרך מלאגה Malaga וניסע לאורך החוף עד לעיר נרחה Nerja.
נעשה סיור קצר ונראה את "הבלקון של אירופה" -מרפסת תצפית השוכנת על הצוק לחוף הים. נמשיך לכוון העיר גרנדה Granada כשבדרכנו נראה את רכס הרי ה"סיירה נוואדה" Sierra Nevada. נגיע לגרנאדה-רימון- שהייתה המאחז האחרון של הערבים בספרד עד שנכבשה על ידי הנוצרים ב 1492. עם הגעתנו נבקר באתר המזוהה מכל עם הממלכה הערבית, זהו כמובן ארמון האלהמברה  Alhambra וגני החנרליפה Generalife שהם מופת לאדריכלות המוסלמית המשלבת ארמון מפואר, עיטורים וקישוטים, חצר האריות וחצר ההדסים המפורסמות וכמובן הגנים המרהיבים. אחרי הביקור נערוך סיור רגלי בסמטאות וככרות העיר העתיקה.

לינה וארוחת ערב – גרנאדה

Madrid,Skyline

יום 7

יום ראשון 16.06 : גרנדה- מדריד

היום נצא מאנדלוסיה וניסע צפונה לכיוון מדריד Madrid. ניסע באזור ה"מזטה" – הרמה המרכזית של ספרד כשבדרכנו נראה אל מיליוני עצי הזית הפרושים עד לקו האופק ומניבים כחצי מכמות שמן הזית העולמית. עם ההגעה למדריד נעשה סיור היכרות קצר עם הבירה הספרדית התוססת.
לינה וארוחת ערב - מדריד.

Madrid,,Spain,Cityscape,At,Calle,De,Alcala,And,Gran,Via.

יום 8

יום שני 17.06 : מדריד - ת"א

את היום האחרון לטיולנו נקדיש לבירת ספרד התוססת. נראה את שדירות הקסטליאנה  Paseo de la Castellana המפוארות, נבקר בכיכר קולון Plaza de Colón ונראה את הדגל הספרדי הגדול ביותר. נמשיך לביקור בפארק הרטירו  Buen Retiro park נעבור בשדרות הפראדו Paseo del Prado ונמשיך לכיכר סיבלס Plaza de Cibeles והגראן ויה Granvía – הרחוב היוקרתי של העיר בדרכנו לראות את כיכר אספניה  Plaza de España ובו פסלו של הסופר הלאומי סרוונטס. נבקר בכיכר אוריינטה Plaza de Oriente הנמצאת מול מתחם הארמון המלכותי ומשם לכיכר מאיור Plaza Mayor האלגנטית  האלגנטית, בה התקיימו בעבר טקסי האוטו-דה-פה של האינקוויזיציה. משם נמשיך לפוארטה דל סול Puerta del Sol  -הכיכר המרכזית של העיר ובה נקודת האפס לכל המרחקים בספרד, בהתאם לשעת הטיסה יהיה זמן חופשי לשיטוט ברחובות המרכזיים ומשם העברה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה הביתה.

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

תאריכים, מדריכים ומחירים

תאריך יציאה: 03/09/24
תאריך חזרה: 10/09/24

בהדרכת: אבי הספל 

מחיר מחיר לנרשמים עד 03.06:
2420 יורו
מחיר מחיר לנרשמים בין 04.06 ועד 02.08:
2495 יורו
מחיר לנרשמים מה- 03.08:
2570 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

495 יורו

כלכלה:

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

הטיול כולל

הטיול כולל

 • מדריך בכיר מצוות סולו דרימס
 • 7 לילות במלונות ב 4-5 * ומלונות בוטיק על בסיס BB / HB.
 • מדריכים של חצי יום בטולדו, קורדובה, סביליה גרנדה ומדריד.
 • ארוחת פלמנקו בסביליה.
 • אוטובוס חדיש עם מיזוג אוויר דה-לוקס .
 • דמי כניסה במידת הצורך בהתאם למסלול הטיול שניתן מודגש
 • דמי סבלות

הטיול אינו כולל

 • התייקרות דלק לאחר 01.02.24.
 • ביטוח רפואי וביטוח נסיעות של הנוסעים.
 • הוצאות אישיות של הנוסעים.
 • טיפים למדריך המלווה (נהוג לתת 5 אירו לאדם ליום).

טיסות

טיסות  LY

10.06 תל אביב – מדריד   05:30-09:50
17.06 מדריד – תל אביב   22:50-04:30

 

טיסות  LY

03.09 תל אביב – מדריד 05:30-09:50
10.09 מדריד – תל אביב   22:50-04:30

 

לאור המצב הביטחוני עלולים להיות שינויים בשעות טיסה/ חברות תעופה תימסר הודעה מראש

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

 • טולדו – נהר הטחו באזור בטולדו, בית הכנסת "אל-טרנזיטו", בית הכנסת העתיק ביותר-"סנטה מריה לה בלנקה", ביתו של שמואל הלוי, כנסיית סנטו טומה, הקתדרלה המפוארת, בית העיריה וארמון הארכיבישוף, כיכר השוק "זוקודובר".
 • מישורי קסטיליה
 • הכפר קונסווגרה
 • קורדובה – נהר גוואדאלכיביר, ה"מסקיטה", בכיכר יהודה הלוי, בבית הכנסת העתיק ובכיכר טבריה.
 • סביליה – נהר הגוודאלכיביר, פארק מריה לואיזה, כיכר אספניה, לרובע סנטה קרוז, הארמון המלכותי- האלקאזאר, קברו של כריסטופר קולומבוס.
 • חרס דה-לה-פרונטרה
 • עיר הנמל קאדיס – הקתדרלה עם הכיפה המוזהבת
 • גיברלטר – נבקר במערת הנטיפים, להקת קופי המקוק
 • חוף הקוסטה דל סול
 • פורטו באנוס
 • העיירה מארבייה
 • הכפר הציורי מיחאס
 • טורמולינוס
 • מלאגה
 • נרחה
 • גרנדה – ארמון האלהמברה וגני החנרליפה
 • רכס הרי ה"סיירה נוואדה"
 • מדריד – אזור המאזטה, שדירות הקסטליאנה, כיכר קולון, פארק הרטירו, שדרות הפראדו, כיכר סיבלס, הגראן ויה, כיכר אספניה, כיכר אוריינטה, פוארטה דל סול.

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים