fbpx
Batumi
Svaneti
Koruldi lakes
Ushguli, Mt. Shkhara
Kutaisi
Kutaisi
Khertvisi fortress
Ananuri Fortress
Aerial,View,Of,Gergeti,Trinity,Church,At,Sunrise,In,Georgia.
Old,Town,And,Modern,Architecture.,Dome,And,Cross,Of,Tbilisi

טיול מאורגן לגיאורגיה

טיול עומק

גיאורגיה (גרוזיה) היא ארץ קטנה יחסית, המונה קצת יותר מחמישה מיליון תושבים ומשתרעת על שטח של 69,000 קמ"ר. גאורגיה שוכנת בין אסיה לאירופה, למרגלות הקווקז, במיצר שבין הים הכספי לים השחור.
גאורגיה, אשר שימשה בעבר כאתר הנופש של האליטה הסובייטית, מושכת אליה יותר ויותר מבקרים מידי שנה, בשל השילוב של נופים עוצרי נשימה והערב הרב של תרבויות ואמונות המתקיימים זה לצד זה בשטחה. זוהי ארץ הררית, שנופיה מגוונים מאוד ביחס לשטחה הקטן, כך קיימים בה מדבריות צחיחים לצד יערות עבותים, פסגות הרים גבוהות ומושלגות לצד אזורים סובטרופיים לחים, טבע פראי לצד ערים שוקקות.
גאורגיה היא מדינה בעלת היסטוריה עשירה, שקיבלה את עצמאותה בשנת 1991, לאחר התפרקות ברית המועצות. המדינה נמצאת באזור הקווקז והיא גובלת עם רוסיה, אזרבייג'ן, ארמניה וטורקיה. נהנית ממשאבי טבע נדירים ומשילוב בין אזורים גבוהים ומושלגים של הרי הקווקז, לבין חופי הים הטרופיים של הים השחור.

סולו דרימס לוקחת אתכם לטיול בגאורגיה, לאורכה ולרוחבה של המדינה, תוכלו למצוא הרים מושלגים לצד עמקים ירוקים פורחים, חופי ים זהובים לצד אתרי עתיקות מרתקים, כפרים אותנטיים לצד ערים מודרניות ובעיקר – אוכל טוב והכנסת אורחים חמה ולבבית, המאפיינת את תושבי המדינה.

מסלול הטיול

Batumi

יום 1

ברוכים הבאים לבאטומי. סיור בעיר באטומי

לאחר נחיתה בבאטומי (Batumi) ומפגש ראשון עם צוות ההדרכה המקומי, נצא לסיור בעיר באטומי ונכיר את העיר היפה שאליה הגענו זה עתה.
באטומי הינה עיר ואתר הנופש על הים השחור מהיפים באזור. נעלה על רכבל לטיול המתחיל מנמל באטומי לכיוון ההרים ומאפשר לנו להשקיף על העיר מלמעלה.
נמשיך אל הגן הבוטני הממוקם 9 ק"מ צפונה. נעלה לנקודה הגבוהה בו ונמשיך בטיול רגלי ובדרך נראה צמחים רבים מרחבי העולם. מינים רבים של צמחים גדלים כאן בגלל האקלים הסובטרופי. נראה את מפרץ הים מוקף ב-50 גוונים של ירוק ופרץ של צבעים שונים אחרים. הטיול מתקיים ברגל, המתקשים בהליכה יוכלו להזמין את האלקטרו מובייל לפי בקשה מראש (בתשלום נוסף).
למרות שהמדינה הינה נוצרית אורתודוקסית, רבים מהדתות הם בני בית - כנסת/כנסייה/מסגדים בני לאומים שונים ווידויים שונים מתקבלים בברכה בבאטומי, כך שלכולם הזדמנות לבקר במקומות הללו ולחלוק כבוד לדתות.
נבקר בעיר העיר עתיקה ונראה את תיאטרון נפטון, נראה גם את הכיכר המרכזית שהינה כיכר יפהפייה משופצת בסגנון איטלקי עם בתי קפה נעימים, מסעדות וחנויות מזכרות.
לינה וארוחת ערב- באטומי.

Svaneti

יום 2

זוגדידי והיכרות עם סוונטי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרך אל זוגדידי  Zugdidi, בירת מחוז סמגרלו. נתחיל את ביקורנו ארמון דאדיאני (Dadiani Palace) בזוגדידי שהינו המוזיאון שבו נשמרת אחת מארבע מסכות המוות המקוריות של נפוליאון בונפרטה.

נמשיך לשוק זוגדידי , וממנו נמשיך אל סכר אנגורי (Enguri Dam) שהינו הסכר המקושת הגבוה ביותר באירופה, אשר נבנה בתקופה הסובייטית. לאחר מכן הופסקה פעילותו עד לשיפוץ הסכר בשנת 1999. הסכר מספק כמחצית מצריכת החשמל של גאורגיה.
נמשיך אל אזור סוואנטי (Svaneti) שהינו היהלום של הטבע הגיאורגי, עם נופים עוצרי נשימה המשלבים טבע עשיר. פסגות הרים אינסופיות ויישובים עתיקים ששימרו לאורך השנים את המסורת והדיאלקט הייחודיים שלהם.

כל אלה הופכים את האזור המבודד והפראי הזה למרשים ביותר ולאחד המקומות היפים והמיוחדים בעולם.
לינה וארוחת ערב- מסטיה (Mestia).

Koruldi lakes

יום 3

קרחון צ'לאאדי 4X4 ומסטיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טבע עוצר נשימה בנופי הקווקז הקסומים. נתחיל בעיירה מסטיה שהיא המרכז האדמיניסטרטיבי של אזור סוואנטי  (Svaneti) והיא ייחודית בארכיטקטורה שלה. מגדלי סוואן המפורסמים הם הסמל של סוואנטיה. בשום מקום בעולם אין אנלוגיה למבני ההגנה הייחודיים הללו של עידן ימי הביניים המוקדמים.
קרחון צ'אלאדי
Chaladi Glacier הוא אחת הדוגמאות המושכות את העין של שינויי אקלים בפעולה. נערוך טיול רכבי שטח בשילוב מסלול הליכה לכיוון הקרחון. נראה את אגם קורולדי Koruldi Lakes, שהינו אגם אלפיני ציורי מוקף קרחונים ופסגות. נמשיך להר טטנונדי או כפי שהוא מכונה "הכלה הלבנה של מסטיה" נעלה על רכבל לנקודת תצפית מקסימה.
משם נמשיך לכנסיית המלאך של Matskhvarishi משמעות המילה היא "מושיע" בניב הסוואני. ניכנס למוזיאון בית מרגיאני, אחת המשפחות המשפיעות ביותר באזור, אשר שמרה על הפנים המקורי, כולל רהיטים ואביזרים.
לינה וארוחת ערב- מסטיה

Ushguli, Mt. Shkhara

יום 4

סיור רכבי שטח מסטיה - אושגולי

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד ממסטיה ונמשיך בנסיעה לכיוון הכפר המאוכלס הכי גבוה באירופה – אושגולי (Ushguli). אושגולי ממוקמת בגובה של כ-2200 מטר מעל פני הים, למרגלות ההר השחור, ההר השני בגובהו ברכס הרי הקווקז. בדרכנו  ממסטיה לאושגולי נראה כפרים רבים אותנטיים שבהם הזמן עצר מלכת, ונחווה טבע מרהיב ובתולי אשר ילווה אותנו לאורך כל הדרך. נעצור באחד הכפרים - ג'בשי, אדישי, חלדה – וניכנס לאירוח אותנטי עם משפחה מקומית.
זמן פנוי לשוטט בכפר.
לינה וארוחת ערב- אושגולי.

Kutaisi

יום 5

לנטצ'י - קוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך במסע רכבי השטח. נתחיל בלנטצ'י Lentekhi לאורך הערוץ של נהר הטניסטאקלי  Tskhenistskali, בגובה של 760 מטר מעל פני הים, במרכז סוואנטי התחתון, העיר לנטצ'י - נקראת גם השער לסוונטי העליון. עיירת Lentekhi היא אחד החלקים היפים וההרריים הגבוהים ביותר של גאורגיה.
הגעה לקוטאיסי Kutaisi סיור לילה פנורמי.
לינה וארוחת ערב- קוטאיסי/ צחלטובו

Kutaisi

יום 6

קניון מרטיבילי - פלא טבע וסיור בעיר קוטאיסי

את הבוקר נתחיל בקניון מרטיבילי  Martvili הוא נקודת ציון ציורית של מים וסלעים. הקניון נוצר ממימי נהר אבשה (עבאשי). המראה שלו מאוד ייחודי, עם גזעי עצים דקיקים, ענפים עוקצניים וסלעים ענקיים מכוסים אזוב תלויים מעל

מי טורקיז-כחול נוצצים. גולת הכותרת של קניון מרטווילי היא השייט אל המפלים. קוטאיסי היא אחת הערים העתיקות בעולם המאוכלסות ברציפות, והעיר השלישית באוכלוסייתה בגאורגיה אחרי טביליסי ובאטומי.
נראה את בית הכנסת העתיק של קוטאיסי Kutaisi, ומנזר ג'לאטי אשר נוסד בשנת 1106 במערב גיאורגיה.
מנזר ג'לאטי הוא יצירת מופת של תור הזהב של ג'ורג'יה בימי הביניים. קתדרלת בגראטי Bagrati Cathedral  נבנתה בשנת 1003, זהו אחד מסימני ההיכר העיקריים של כותאיסי, העיר העתיקה של ג'ורג'יה.
נבקר בשוק הישן וממנו נמשיך לבאקוריאני Bakuriani.
לינה וארוחת ערב- בקוריאני/בורג'ומי

Khertvisi fortress

יום 7

היכרות עם הקווקז התחתון. בורג'ומי

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את ההיכרות עם הקווקז התחתון . נתחיל בפארק בורג'ומי  Borjomi Park  שבמרכזו יש ביתן זכוכית קטן עם כיפה גבוהה, בו כמה ברזים עם מים מינרליים הידועים בעולם. נמשיך לרכבל של הפארק Cable Car  ונראה דרכו את הנוף המדהים של כל העיר, הפארק, עמק בורג'ומי, נהר בורג'ומולה וכרי הדשא הרחוקים.
נמשיך אל העיר אחאלציחה Akhaltsikhe אשר הייתה ידועה מאז ומתמיד ככור היתוך, עיירה של תרבותיות רבות, סובלנות וגיוון. גאורגים, יהודים, ארמנים וטורקים חיו כאן זה לצד זה במשך מאות שנים, וזה משתקף בבירור באנדרטאות ההיסטוריות של העיירה.
משם נמשיך למבצר אחלציחה. ולמנזר המערות ורדזיה Vardzia הינו מנזר מרהיב בדרום המדינה ואחת מערי המערות העתיקות בעולם, הוא נבנה במאה ה-12, בתקופת שלטונו של המלך תמר, האישה הראשונה בתולדות גאורגיה שהוכתרה אי פעם. בתור מלך.
נראה את חרטוויסי Khertvisi שהינו אחד המבצרים העתיקים ביותר בגאורגיה.
לינה וארוחת ערב- בקוריאני/בורג'ומי

Ananuri Fortress

יום 8

נסיעה אל העבר - גורי ומצחטה - הבירה העתיקה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בטיול לעבר ההיסטוריה והמורשת. נתחיל ב"גורי" Gori  שפירושו "גבעה" בגיאורגית, היא עיר סובייטית טיפוסית, ששמה נובע ממצודה תלולה וסלעית מימי הביניים שהשקיפה על העיר.
מצחטה Mtskheta  הייתה הבירה העתיקה של גאורגיה, בין המאה ה-3 לפנה"ס למאה ה-5 לספירה. והיא ממוקמת בנקודת המפגש של הנהרות מטקווארי וארגווי, ומכאן החלה הנצרות בגאורגיה. נראה את כנסיית הצלב "Jvari" שבה עמדה נינו הקדושה, אם הנצרות בג'ורג'יה, ובידה החזיקה את הצלב העתיק, העשוי מענפי גפן וקשור בשערה.
כנסיית "העמוד החי" או בגיאורגית "סוויטצ'ובלי" "Svetitskhoveli", הוכרזה זה מכבר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.  נמשיך בהליכה בעיר העתיקה לזמן פנוי לקניות.
נמשיך אל אנאנורי "מבצר המלכים" Ananuri "Fortress of the Kings"  השוכן למרגלות מאגר ז'ינוואלי Zhinvali Reservoir. נראה את מאגר ז'ינוואלי ואת אנדרטת החברות של ברית המועצות . שם נעשה הפסקת קפה בטבע. העברה לגודאורי Gudauri.
לינה וארוחת ערב- גודאורי

Aerial,View,Of,Gergeti,Trinity,Church,At,Sunrise,In,Georgia.

יום 9

עלייה לכיוון הקווקז הגבוה ברכבי שטח - טיול שטח לקרחונים ונופים קסומים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ברכבי שטח בנוף המרהיב של הקווקז לטיול יוצא דופן ומרגש, בין כפרים אותנטיים ואורח חיים אמיתי בכפר, הרים ענקיים ומעל הכל - טבע אדיר, שאין מולו כלום, שישאיר את כולנו מופתעים עם פה פעור.
נמשיך לגרגטי "כנסיית השילוש הקדוש" Gergeti Church of the Holy Trinit הניצבת במלוא תפארתה מול הנוף המרהיב של הר "קזבגי" "Kazbegi" שגובהו 5047 מטר. נראה את מפל Gveleti, שניתן לתרגם כמפל הנחש, הוא אחד המפלים המפוארים ביותר בגיאורגיה. הוא ממוקם בקזבגי בכפר Gveleti. ניסע למעיינות המוגזים שהם תופעת טבע ייחודית - המים הזורמים במורד הסלעים, מבעבעים באופן טבעי ונפלאים לשתייה, ומשם נמשיך לטביליסי Tbilisi לסיור היכרות פנורמי בעיר הבירה של גיאורגיה.
ארוחת ערב עם מופע פולקלור
לינה- טביליסי

 

Old,Town,And,Modern,Architecture.,Dome,And,Cross,Of,Tbilisi

יום 10

גמארג'ובה טביליסי! (שלום טביליסי!)

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את היום המרגש בעיר הבירה היפה של גיאורגיה. העיר העתיקה תתגלה בפנינו במלוא קסמה הצבעוני כשנטייל בסמטאותיה הציוריות דרך רחוב לסלידזה. נראה את בית הכנסת של טביליסי , קתדרלת ציוני Sioni Cathedral, שנבנתה כהעתק של כנסיית "ציון" בירושלים. נמשיך לז'אן שרדין וגשר השלום, ומשם לפארק ריחא Rikhe Park - פארק ייחודי וענק השוכן בגדה השמאלית של נהר Mtkvari, ממש מול חומות העיר העתיקה. מהנוף מלמעלה, הפארק משרטט מפה של גיאורגיה.  נמשיך ברכבל לכיוון חומות מבצר נריקאלה, Narikhala fortress לתצפית מרהיבה על העיר העתיקה. ניכנס למוזיאון הסלפי Selfie Museum  שהוא חלל ייחודי בטביליסי עם תערוכות אינטראקטיביות וביתני עיצוב מודרניים, שבו נוכל לצלם תמונות מרשימות, מצחיקות ושונות כדי לייפות את האינסטגרם, הפייסבוק ושאר הרשתות החברתיות שלנו. ניכנס לשוק האוכל החדש שתי קומות של מיטב התוצרת המקומית, מתחם אוכל ומסעדות ונעצור להפסקת צהריים חופשית.
נמשיך לשדרת רוסתוולי Rustaveli Avenue על שם המשורר הלאומי שוטה רוסתוולי. הרחוב הינו שילוב מדהים של שדרת קניות תוססת ומרכז תרבות חשוב, שגולת הכותרת שלו הוא בניין הפרלמנט היפהפה, הנמצא בליבו, ליד התיאטרון הלאומי, בית האופרה. ועוד קצת, אולם הקונצרטים הפילהרמונית של טביליסי. בין כל אלה חנויות מעצבים, מרכזים מסחריים ובתי קפה.
העברה לטיסה חזרה לישראל כ-3 שעות לפני מועד ההמראה המתוכנן.

תאריכים, מדריכים ומחירים

תאריך יציאה: 17/09/24
תאריך חזרה: 26/09/24

יעודכן בקרוב

מחיר לנרשמים עד 17.06:
2120 יורו
מחיר לנרשמים בין 18.06 ועד 16.08:
2195 יורו
מחיר לנרשמים מה- 17.08:
2270 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

495 יורו

כלכלה:

9 ארוחות ערב

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

תאריך יציאה: 15/10/24
תאריך חזרה: 24/10/24

יעודכן בקרוב

מחיר לנרשמים עד 15.07:
2120 יורו
מחיר לנרשמים בין 16.07 ועד 14.09:
2195 יורו
מחיר לנרשמים מה- 15.09:
2270 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

495 יורו

כלכלה:

9 ארוחות ערב

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

הטיול כולל

הטיול כולל

 • מדריך/ה בכיר/ה מצוות סולו דרימס
 • בתי מלון ברמת תיירות מצויינת.
 • 8 ארוחות ערב במסעדות מקומיות
 • 1 ארוחת ערב במסעדה חגיגית עם מופע פולקלור
 • לינה של לילה בבית הארחה משפחתי באושגולי
 • מדריך דובר אנגלית מצוות TTG
 • דמי כניסה לפי התוכנית
 • 3 ימי טיול ג'יפים מלאים (מסטיה, אושגולי, לנטחי)
 • טיול ג'יפים בקזבגי (6 נפשות ברכב)
 • כל הטיולים לפי התוכנית
 • מים 500 מ"ל p/p ליום
 • טיפים לספקים מקומיים

הטיול אינו כולל

 • התייקרות דלק לאחר 01.01.24
 • טיפים למדריך הקבוצה ולנהג
 • שירותים שלא הוזכרו בסעיף "כולל"
 • המלונות המוזכרים אינם מובטחים ומותנים בכפוף לזמינות

טיסות

טיסות ארקיע

09.06 : תל אביב – בטומי : 05:55 09:10
18.06 : טביליסי –  תל אביב : 23:55 01:55

 

לאור המצב הביטחוני עלולים להיות שינויים בשעות טיסה/ חברות תעופה תימסר הודעה מראש

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

 • באטומי
 • זוגדידי – ארמון דאדיאני
 • אזור סוואנטי
 • סכר אנגורי
 • מסטיה
 • קרחון צ'אלאדי
 • אגם קורולדי
 • כנסיית המלאך של Matskhvarishi
 • סיור רכבי שטח באושגולי וכפרי הכפרים – ג'בשי, אדישי, חלדה
 • סיור רכבי שטח בלנטצ'י לאורך הערוץ של נהר הטניסטאקלי  – קוטאיסי
 • השייט אל המפלים בקניון מרטיבילי
 • בית הכנסת העתיק של קוטאיסי ומנזר ג'לאטי
 • קתדרלת  בגראטי
 • באקוריאני
 • פארק בורג'ומי עם רכבל המטפס אל המצפור
 • העיר אחאלציחה ומבצר אחלציחה ולמנזר המערות ורדזיה
 • מבצר חרטוויסי
 • העיר גורי
 • העיר מצחטה – כנסיית הצלב "Jvari" , כנסיית "העמוד החי" או בגיאורגית "סוויטצ'ובלי"
 • אנאנורי "מבצר המלכים"
 • מאגר ז'ינוואלי
 • העיר גודאורי
 • גרגטי "כנסיית השילוש הקדוש"
 • מפל Gveleti
 • טביליסי – קתדרלת ציוני, פארק ריחא, רכבל לכיוון חומות מבצר נריקאלה, מוזיאון הסלפי, שדרת רוסתוולי

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים