fbpx
Panoramic,View,Of,Skopje,From,Old,Fortress
Matka,Canyon,In,Macedonia,Near,Skopje,,Boat,On,The,Lake.
Aerial,View,Of,Samuel's,Fortress,And,Plaosnik,At,Ohrid,In
Jovan,Kaneo,Church,In,Ohrid,In,A,Beautiful,Summer,Day,
Bitola,,North,Macedonia,-,August,5,,2019:,Evening,View,Of
Beautiful,Sunset,Landscape,Of,The,Melnik,Pyramids,Near,The,Village
Beautiful,View,Of,The,Bansko.,Snow,Covered,Peaks,Of,The
Banitsa,Is,A,Traditional,Bulgarian,Pastry,Prepared,By,Layering,A
Rhodope,Mountains,,Bulgaria,-,August,2:,Fishing,Village,On,The
Panorama,Of,The,Amphitheatre,In,Plovdiv,,,Bulgaria,At,Sunset
Aerial,View,Of,Alexander,Nevski,Cathedral,In,Sofia,,Bulgaria
Sofia,Bulgaria,Sunset,Over,Temple,St.,St.,Cyril,And,Methodius

בולגריה ומקדוניה הצפונית

טיול עומק

היעד האירופי שעדיין לא נחשף, בולגריה היא אולי החידתית ביותר מכל מדינות מזרח אירופה. מוקפת ביוון, רומניה, מקדוניה, סרביה וטורקיה, "הפרוזדור למזרח" כפי שכינו אותה כמה נוסעים במאה התשע עשרה הנמצאת בלב אירופה הבלקנית. בין מערב למזרח, היא חושפת מורשת ארכיאולוגית ואדריכלית יוצאת דופן שהחלה מהתראקים, דרך הרומאים, ביזנטיים ועות'מאנים שהשאירו את עקבותיהם- קברים, ערים עתיקות, מנזרים, כפרים מסורתיים וצריחים עם טבע עשיר ומגוון, הרים, יערות, עמקים אבודים, מישורים פוריים, אגמים ונהרות. רפובליקת מקדוניה הצפונית – ארץ של הרים ואגמים. כשבשטח של רק 25,700 קמ"ר מקדוניה מתגאה ב- 50 אגמים ו- 16הרים מעל 2000 מ' גובה.
סולו דרימס לוקחים אתכם לטיול בוטיק בנפלאות המדינות הללו.

מסלול הטיול

Panoramic,View,Of,Skopje,From,Old,Fortress

יום 1

סופיה – סקופיה

ניפגש בשדה התעופה לטיסת בוקר לסופיה, לאחר הנחיתה ואיסוף המזוודות נצא לכוון הגבול עם מקדוניה, בדרך נבקר בעיירה קיוסטנדיל Kyustendil, הידועה במעיינות המינרליים שלה וכן במקום הולדתו של דימיטר פשב, שמילא תפקיד מפתח בהצלת יהודי בולגריה במלחמת העולם השנייה. ניסע במעלה הגבעה לראות את שרידי המצודה העתיקה מהמאה ה-4.
לאחר חציית הגבול ניסע בין עיירות וכפרים בנופים הרריים בהם הזמן עצר מלכת, לכיוון סקופיה Skopje  – בירת הרפובליקה של מקדוניה הצפונית. נתרשם מהפאר של המבנים המודרניים שלה ופסלי הגיבורים מימי הביניים. המקום ידוע כמקום שבו המאה הנוכחית פוגשת את המאה ה -19 בעיר העתיקה עם רחובותיה המתפתלים, מסעדות טורקיות וחנויות קטנות וצבעוניות.

לינה וארוחת ערב – סקופיה

Matka,Canyon,In,Macedonia,Near,Skopje,,Boat,On,The,Lake.

יום 2

סקופיה והסביבה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לערוץ המיסטי "מטקה" Matka (שמשמעותו "רחם"). נהנה מטיול נעים לאורך הנחל והאגם המלאכותי העתיק בארץ, ולאחריו שייט בסירה למערה.
בדרך חזרה לסקופיה נראה מהעיר את צלב המילניום על הר וודנו - מבנה מרשים בגובה 66 מטר שנבנה להנצחת 2000 שנות הנצרות במקדוניה ובעולם.
אנו מגיעים למרכז העיר לסיור רגלי מודרך בסמטאות העבר וההווה של סקופיה, נבקר במוזיאון השואה, הבזאר הטורקי Turkish Bazaar והקייל Kale הישן.

לינה וארוחת ערב – סקופיה

Aerial,View,Of,Samuel's,Fortress,And,Plaosnik,At,Ohrid,In

יום 3

סקופיה – אוחריד

הבוקר נצא לאגם אוחריד Ohrid אבל לא על הכביש המשעמם! ניסע בדרך ההררית הציורית ליד אגמי מברובו Mavrovo ודבור Debar lakes, שם נוכל לאכול ארוחת צהריים הכוללת דגי פורל טריים.
בשעות אחר הצהריים המאוחרות אנו מגיעים לאוחריד - "ירושלים של הבלקן"! אומרים שבעבר היו בו 365 כנסיות - אחת לכל יום בשנה. אוחריד, יחד עם אגם אוחריד Ohrid Lake המפורסם שלה, הוא אחד האתרים הבודדים בעולם הרשומים ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו הן כאתר תרבותי והן כאתר טבעי.

לינה וארוחת ערב  - אתר הנופש והספא יוניק ריזורט אנד ספא

Jovan,Kaneo,Church,In,Ohrid,In,A,Beautiful,Summer,Day,

יום 4

אוחריד ומנזר סנט נאום

בבוקר נצא לסיור רגלי מודרך לאורך רחובותיה העתיקים והמתפתלים של אוחריד העתיקה Old Ohrid, בין הכנסיות והבתים עד לפסגה לביקור במבצר שמואל  Samuil’s fortress המשקיף על העיר והאגם. בדרך נתפעל מכנסיית סופיה  הקדושה, the St. Sophia church, St. Clement’s Monastery כנסיית מנזר קלמנט הקדוש באתר הארכיאולוגי פלאושניק Church at Plaoshnik archaeological site, האוניברסיטה והכנסייה הביזנטית מהמאה ה- 13 של הקדושה המהוללת סנט בוגורודיצה פריבלפטוס. נראה את גלריית האיקונות ומרפסת התצפית הטובה ביותר אל המבצר. נראה שרידים מהתקופה הרומית כולל האמפיתיאטרון ונחזור למרכז על ידי כנסיית סנט יובאן קנאו – מקום הצילום המפורסם ביותר במקדוניה.
לאחר הפסקה קצרה ניסע למנזר נאום הקדוש St. Naum's Monastery  הנמצא בצידו השני של אגם אוחריד - אחד מאתרי החובה במקדוניה. האתר קדוש לא רק בגלל התקנון הדתי שלו אלא בגלל שהוא מקום מנוחתם של אחד מחמשת תלמידיהם של קירילוס ומתודיוס, יוצרי האלפבית הסלאבי. ביוזמתם ובעידודם של השליטים הבולגרים, המשיך נאום את עבודתו על הכתב הקירילי באוחריד - מרכז חשוב של לימודי הכתב הסלאבי, שהיה בגבולות האימפריה הבולגרית הראשונה באותם ימים. אפשרות לארוחת צהריים ושייט בסירה למעיינות הנהר.

לינה וארוחת ערב - אוחריד.

Bitola,,North,Macedonia,-,August,5,,2019:,Evening,View,Of

יום 5

אוחריד – ביטולה – דמיר קאפיה

לאחר ארוחת הבוקר אנחנו עושים את הדרך לביטולה Bitola, העיר השנייה בגודלה במקדוניה, נטייל ברחובות החלק הישן והחדש. לפני שנעזוב את האזור, נבקר בבית הקברות היהודי העתיק ובשרידי העיר העתיקה הרקלאה לינצ'סטיס  Heraclea Lyncestis שנוסדה במאה ה-4 לפנה"ס על ידי פיליפ השני, מלך מוקדון.
נמשיך דרך האזור הכפרי אל העיר ההיסטורית מהתקופה ההלניסטית  "סטובי" Stoby – נתרשם מהפסיפסים, העמודים והאמפיתיאטרון המספרים את סיפורו הססגוני של האתר לאורך התקופות השונות.
נמשיך דרך האזור הכפרי עד דמיר קאפיה Demir Kapia שם נאכל את ארוחת הערב שלנו עם טעימות יין .

לינה וארוחת ערב דמיר קאפיה

Beautiful,Sunset,Landscape,Of,The,Melnik,Pyramids,Near,The,Village

יום 6

איירון קאפיה – סנדנסקי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לגבול בולגריה. לאחר המעבר נעצור באזור  המוגן רופיט Rupite המפורסם במעיינות החמים שלו וכביתו האחרון של מיסטיקן עיוור ידוע בעולם באבא ונגה. נמשיך הלאה לעיירה הקטנה ביותר בבולגריה – מלניק Melnik, המפורסמת בזכות הפירמידות הטבעיות מאבן חול המקיפות אותה והיין האדום המיוחד שמתיישן במרתפי הפירמידה. נמשיך לסנדנסקי Sandanski.

לינה ארוחת ערב עם ספא - סנדנסקי

Beautiful,View,Of,The,Bansko.,Snow,Covered,Peaks,Of,The

יום 7

סנדנסקי - בנסקו - דולן - דוספאט - דווין

נסיעת בוקר לבנסקו  Banskoאתר הסקי המפורסם למרגלות הרי פירין Pirin Mountains, שם נטייל במרכז הישן כדי להרגיש את האווירה האותנטית של תקופת התחייה הלאומית.
נמשיך לכפר דולן Dolen לטיול רגלי ברחובות השמורים המשופעים באדריכלות המאה ה- 19, ולעיירה דוספאט Dospat שם נעצור לצילומים בסכר דוספאט Dospat Dam היפה  – הגבוה ביותר והשני בקיבולת בבולגריה. נמשיך דרך רודופי Rhodope road הציורית, בערב נגיע לדווין Devin.

לינה וארוחת ערב  - דווין

Banitsa,Is,A,Traditional,Bulgarian,Pastry,Prepared,By,Layering,A

יום 8

יום בחיק הטבע בהרי רודופי

בבוקר נצא לטיול ג'יפים של חצי יום בערוץ טריגראד Trigrad Gorge המרהיב, נבקר במערת הקארסט "גרונו של השטן" Devil’s throat הקשורה לאגדת אורפיאוס.
נמשיך ברכיבת שטח אל  משטח התצפית המרהיב עין הנשר וניסע אל מערת יגודינה Yagodina cave  היפה להעריך את הנטיפים והנטיפים שלה. נסיים בשיעור בישול כיצד להכין את אחת המנות הבולגריות המסורתיות – בניצה banitsa, מאפה עם ביצים, חמאה וגבינה לבנה בולגרית. טועמים את התוצרת שלנו יחד עם אייריאן – משקה יוגורט. חזרה למלון בדווין עם זמן פנוי ליהנות ממתקניו ולהירגע בבריכת המינרלים או עם עיסוי.

לינה וארוחת ערב – דווין

Rhodope,Mountains,,Bulgaria,-,August,2:,Fishing,Village,On,The

יום 9

דווין – באצ'קובו – פלובדיב

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסייר בהרי רודופי Rhodope Mountains ונהנה מנופים יפהפיים בדרך, כמו גם  בכפר המוזיאוני שירוקה לוקה ונפסע בשביל הכלה – עם נוף עוצר נשימה. נמשיך צפונה לביקור במנזר השני בחשיבותו בבולגריה - מנזר בצ'קובו The Monastery of Bachkovo, בו נמצאים קבריהם של שני הכמרים הנוצרים שהצילו את יהודי בולגריה. זמן פנוי ליהנות מהשוק המקומי הציורי.
נרד למישור התראקי בדרכנו לפלובדיב Plovdiv, העיר השנייה בגודלה בבולגריה.

לינה, ארוחת ערב - פלובדיב

Panorama,Of,The,Amphitheatre,In,Plovdiv,,,Bulgaria,At,Sunset

יום 10

פלובדיב – סופיה

פלובדיב היא אחת הערים העתיקות באירופה, נחה על שבע גבעות, תערובת של תרבויות עתיקות - תראקית, רומית, בולגרית, עות'מאנית.
את הבוקר נתחיל בביקור בבית הכנסת וברובע היהודי לשעבר.
לאחר מכן נחקור את רחובות האבן הצרים והמתפתלים של העיר העתיקה, שם נראה את החומות הרומיות של הטרימונטסיום Trimontsium העתיק, את התיאטרון הרומי, את כנסיית סנט קונסטנטין וסנט הלנה  St Constantin and St Helena church ואת המבנים הציוריים מהמאות  18-19. נבקר במוזיאון האתנוגרפי המתאר את בתיהם של עשירי העיר וכיצד חיו באותה תקופה. תהיה לנו תצפית פנורמית מגבעת נבט טפה Nebet Tépé hill בה החלה ההיסטוריה של העיר עוד בשנת 4000 לפני הספירה. הסיור מסתיים במדרחוב הקניות התוסס - אחד הארוכים באירופה, שם נוכל לראות את מבני הרנסנס המשוחזרים. זמן פנוי לקניות וארוחת צהריים.
אחר הצהריים נצא לעיר הבירה סופיה Sofia. בדרך נבקר באנדרטת הפעמונים Bells Monument  בפאתי הבירה, שנבנתה לראשונה בשנת 1979 עבור אסיפת דגל השלום הראשונה כאשר ילדים מכל רחבי העולם נפגשו בסופיה והביאו איתם פעמונים כסמל למולדתם.

לינה וארוחת ערב – סופיה

Aerial,View,Of,Alexander,Nevski,Cathedral,In,Sofia,,Bulgaria

יום 11

סופיה

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיור רגלי מודרך באתרים החשובים ביותר של  סופיה  בו נראה את שרידי העיר הרומית, ארמון המלך The King’s palace, קתדרלת אלכסנדר נבסקי Nevsky Cathedral, כנסיית סופיה הקדושה St. Sofia Church, בניין הפרלמנט Parliament building, התיאטרון הלאומי National Theater, סנט ג'ורג' רוטונדה St. George Rotonda, המרחצאות המרכזיים Central Baths ובית הכנסת- השני בגודלו ואחד מבתי הכנסת המפוארים  באירופה.
לאחר הפסקת הצהריים ניסע להר ויטושה Vitosha Mountain, המכונה "הריאות של סופיה" וממוקם בפאתיה הדרומיים של העיר, שם נבקר בתופעת הטבע "נהר האבן" (אפשרות לטרקים קצרים) ולאחר מכן נקודת התצפית לפנורמה עוצרת נשימה של סופיה.
נסיים את היום בארוחת ערב עם מופע פולקלור במסעדה מקומית.

לינה – סופיה

Sofia,Bulgaria,Sunset,Over,Temple,St.,St.,Cyril,And,Methodius

יום 12

סופיה – תל אביב

העברה לשדה התעופה בבוקר לטיסה לתל אביב בשעה 11:05.

תאריכים, מדריכים ומחירים

תאריך יציאה: 16/09/24
תאריך חזרה: 27/09/24

בהדרכת: אבי ברששת

מחיר לנרשמים עד 16.06:
2920 יורו
מחיר לנרשמים בין 17.06 ועד 15.08:
2995 יורו
מחיר לנרשמים מה- 16.08:
3070 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

795 יורו

כלכלה:

14 ארוחות עיקריות

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

הטיול כולל

הטיול כולל

 • מדריך בכיר מצוות סולו דרימס
 • 11 לילות במלונות 4*-5* ומלונות בוטיק על בסיס BB / HB
 • ארוחת ערב אחת בטברנה עם מוזיקה חיה בסקופיה או באוחריד.
 • 1 ערב פולקלור עם ארוחת ערב פלובדיב או בסופיה;
 • 1 ארוחת ערב + טעימות יין בדמיר קאפיה;
 • טיול ג'יפים בהרי רודופי;
 • שיעור בישול בניצה;
 • 2 שיט בסירה (במטקה ובסנט נאום);
 • אוטובוס חדיש עם מיזוג אוויר כולל דלק, חניה ומסי כביש;
 • סיוע מדריך מקצועי לאורך כל הסיור;
 • דמי כניסה במידת הצורך בהתאם למסלול הטיול שניתן מודגש;
 • העברת מזוודות פנימה / החוצה מהמלון.

הטיול אינו כולל

 • התייקרות דלק לאחר 01.02.24
 • ביטוח רפואי וביטוח נסיעות של הנוסעים.
 • הוצאות אישיות של הנוסעים.
 • טיפים למדריך המלווה (נהוג לתת 5 אירו לאדם ליום) .

טיסות

טיסות  LY

16.09 תל אביב – סופיה 07:15-09:55
27.09 סופיה – תל אביב  11:05-13:35

 

לאור המצב הביטחוני עלולים להיות שינויים בשעות טיסה/ חברות תעופה תימסר הודעה מראש

 

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

 • עיירה קיוסטנדיל
 • העיר סקופיה – סקופיה, המוזיאון השואה, הבזאר הטורקי הקייל הישן.
 • הערוץ המיסטי "מטקה"
 • לאגם אוחריד , אגמי מברובו ודבור.
 • אוחריד – מבצר שמואל, כנסיית סופיה הקדושה, כנסיית מנזר קלמנט הקדוש, האתר הארכיאולוגי פלאושניק – מנזר נאום הקדוש
 • ביטולה
 • העיר העתיקה הרקלאה לינצ'סטיס
 • העיר ההיסטורית מהתקופה ההלניסטית "סטובי"
 • האזור הכפרי עד דמיר קאפיה
 • מלניק
 • סנדנסקי
 • בנסקו
 • הר פירין
 • דולן
 • העיירה דוספאט
 • סכר דוספאט
 • רודופי
 • דווין
 • ערוץ טריגראד
 • במערת הקארסט "גרונו של השטן"
 • מערת יגודינה
 • בהרי רודופי
 • מנזר בצ'קובו
 • פלובדיב – הטרימונטסיום, התיאטרון הרומי, כנסיית סנט קונסטנטין וסנט הלנה, גבעת נבט טפה
 • סופיה – אנדרטת הפעמונים, קתדרלת אלכסנדר נבסקי, כנסיית סופיה הקדושה, בניין הפרלמנט, התיאטרון הלאומי, סנט ג'ורג' רוטונדה, המרחצאות המרכזיים, בית הכנסת
 • הר ויטושה

 

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים