fbpx
Historic,City,Of,Berat,In,Albania,,World,Heritage,Site,By
Gjirokaster,,Albania,-,04,28,2016:,Famous,Ottoman,House,In
Cathedral,,Korce.,Albania,,Korce,Albania,,Cathedral,C
Coast,Of,Lake,Ochrid,Seen,From,Ochrid,City.,Ohrid,And
Chapel,At,The,Shore,Of,A,Lake.,Church,Of,St.
View,Of,Beautiful,Tourist,Attraction,,Lake,At,Matka,Canyon,In
Prizren ,Kosovo
Theth,National,Park.,Albania.,One,Of,The,Most,Beautiful,Travel
Shkoder ,Albania
Kruja
Tirana
National,Skanderbeg,Museum,Within,The,Old,Castle,In,Kruja,,Albania

אלבניה, קוסובו ומקדוניה

טיול עומק

בואו איתנו לטיול במערב הבלקן ונגלה את יופו הקסום של אזור זה, את המורשת התרבותית העשירה של האזור אשר במשך שנים ארוכות נשלט על ידי גורמים זרים.
בטיול נחווה נופים מרתקים, ערים תוססות, ערים עתיקות, מצודות וטירות, אגמים פסטורליים, שמורות טבע בהן נלך ונשוט, נבלה בשווקים ונתענג על הטעמים המשובחים של המטבח הבלקני העשיר.

אלבניה היא המדינה היחידה באירופה בה גדל מספר היהודים במלחמת העולם השנייה הודות למסורת הכנסת האורחים ארוכת השנים של האלבנים.
קוסובו היא מדינה צעירה שרק לאחרונה הכריזה על עצמאותה וגם היא מדינת לאום אלבנית. למרות שהאלבנים והקוסוברים הם מוסלמים, הרי שמדובר במדינות חילוניות לחלוטין שאינן מייחסות חשיבות רבה מדי לענייני דת.
הרפובליקה של צפון מקדוניה היא אחת ממדינות הבלקן היפות והמיוחדות ביותר וגם בה יש מיעוט אלבני גדול למדי.
מקדוניה הייתה ביתו של אלכסנדר מוקדון והוא אשר הפיץ את תהילתה בעולם. מקדוניה הצליחה להתנתק מהרפובליקה הסוציאליסטית של יוגוסלביה בדרכי שלום ובכך נמנעה ממלחמת אזרחים הקשה ששטפה את הבלקן בשנות ה-90 של המאה הקודמת. גם בה יש לא מעט אתרי מורשת עולמית של אונסקו והיא עשירה בהיסטוריה יהודית אותה נגלה בטיול.

טיול בשלושת מדינות אלו, הוא כמו מסע לאחור במנהרת הזמן.

מסלול הטיול

Historic,City,Of,Berat,In,Albania,,World,Heritage,Site,By

יום 1

שדה תעופה – בראטי

לאחר הנחיתה בשדה התעופה על שם אמא תרזה בטיראנה, נצא בדרכינו דרומה על העיר בראט Berat הידועה בשמה "עיר אלף החלונות". העיר שהיא אתר מורשת עולמית של אונסקו. בעיר יש שילוב מופלא של תרבויות ובה נלון ביום הראשון.

לינה וארוחת ערב - בראטי

Gjirokaster,,Albania,-,04,28,2016:,Famous,Ottoman,House,In

יום 2

בראט – ג'ירוקאסטר

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בעיר בראט Berat היא עיר עתירת היסטוריה ותרבות ומהווה עדות למסורת ההרמוניה הדתית של המדינה. בעבר היא הייתה ישוב אילירי ומאוחר יותר, במאה השלישית לפני הספירה, היא הפכה לעיר - טירה הידועה בשם אנטיפטריאה. הטירה התרחבה מזרחה, במיוחד בתקופת השלטון הפיאודלי של משפחת מוזקאג' Muzakaj family הפיאודלית. בתוך הטירה יש כנסיות עם ציורי קיר ואייקונים יקרים. עד היום חיים אנשים בשטחה של הטירה. אנו נבקר במוזיאון על שמו של אונופרי, Onufri museum צייר האיקונות הידוע וכן נבקר במוזיאון המוקדש להיסטוריה של הקהילה היהודית באלבניה.
לאחר הביקור בבראט נצא בדרכינו אל ג'ירוקסטרה Gjirokaster, עיר אלבנית נוספת תחת חסות ארגון אונסקו. את ג'ירוקסטרה הרבה לתאר בספרו הסופר האלבני הידוע איסמעיל קדרה. העיר בה בתים מרשימים עם גגות צפחה ונופים של עמק הדרינה, היא עיר הולדתו של הרודן אנוור הודג'ה ששלט שנים רבות באלבניה והבטיח כי העיר תישמר תחת שלטונו. אנו נבקר בטירה של ג'ירוקסטרה ובבזאר הישן שלה.

לינה וארוחת ערב – ג'ירוקאסטר

Cathedral,,Korce.,Albania,,Korce,Albania,,Cathedral,C

יום 3

ג'ירוקאסטר - קורצ'ה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכינו אל קורצ'ה Korce  דרך העיר פרמט Permet. בפרמט נלך בשביל המקסים לאורך נהר הויוסה Vjosa River הנחשב לנהר הפראי האחרון באירופה ולאחרונה גם הוכרז כפארק לאומי. לכל אורכו של הנהר (272 ק"מ) אין סכרים או מבנים כלשהם מעשה ידי אדם העלולים להפריע לו בזרימתו.
מפרמט נמשיך אל קורצ'ה שוב דרך נופיה המרשימים של דרום אלבניה ונעצור לארוחת צהרים במסעדת Sofra Kolonjare שם יוגש לנו אוכל מסורתי אופייני לאזור.
לאחר שנגיע לקורצ'ה נבקר באחד המוזיאונים של העיר, במבשלת הבירה הראשונה באלבניה שנפתחה בשנת 1928 ובמבשלה נאכל גם את ארוחת הערב.

 לינה וארוחת ערב – קורצ'ה

Coast,Of,Lake,Ochrid,Seen,From,Ochrid,City.,Ohrid,And

יום 4

קורצ'ה - אוכריד

היום נצא לדרכינו אל העיר אוכריד Ohrid במקדוניה. העיר שוכנת לחופי אגם אוכריד שהוא אחד מארבעת האגמים העתיקים ביותר בעולם. את ביקורינו נתחיל במנזר על שמו של נאום Naum (אם תרצו- נחום) הקדוש הממוקם ממש על המעיינות המזינים את אגם אוכריד. הוא היה אחד מתלמידיהם של קיריליוס ומתודיוס וביחד עם שותפו קלמנט (הקדוש גם הוא), פתחו את הכתב הקרילי. בהמשך ניסע את הכפר הציורי ווצ'אני Vevchani  אשר תושביו רצו בעבר להתנתק מהמדינה והכריזו על עצמם כעל רפובליקה עצמאית. ווצ'אני הוא עוד מקום אשר הזמן כאילו עצר שם מלכת.

לינה וארוחת ערב - אוכריד.

Chapel,At,The,Shore,Of,A,Lake.,Church,Of,St.

יום 5

אוכריד

כל היום באזור אוכריד Ohrid.
נסייר ברחוביה הצרים של העיר העתיקה של אוכריד, נראה את קתדרלת סיינט סופיה St. Sophia, נבקר בבית מלאכה קטן לעבודות נייר, בתאטרון העתיק שהתגלה רק בסוף המאה ה-20, בכנסיית פנטלמון Panteleimon Church אשר לידה הוקמה האוניברסיטה הראשונה באירופה, במצודת הצאר סמואל.   ממנה נשקף נוף מדהים של כל האזור ולבסוף נשוט על אגם אוכריד ממנו נוכל להשקיף על נופיה היפים של העיר.

לינה וארוחת ערב – אוכריד

 

View,Of,Beautiful,Tourist,Attraction,,Lake,At,Matka,Canyon,In

יום 6

אוכריד – מטקה – סקופיה

הבוקר נצא בדרכינו צפונה לסקופייה Skopje בירת מקדוניה. עוד לפני הגיענו לסקופיה נעצור בקניון מטקה Matka Canyon שם נשוט במעלה נהר הטרסקה Treska River הזורם בין ההרים ובסופו של דבר מתחבר אל נהר הוארדאר החוצה את מקדוניה. במהלך השייט, ניפרד מהסירות ונעלה את מערת הנטיפים היפה הנמצאת על צלע ההר.
בסקופייה נבקר במצודת יוסטיניאנוס המשקיפה את העיר, במוזיאון על שמה של אמא תרזה, נראה כמובן את גשר האבן העותומאני ואת האנדרטאות הרבות שהוקמו שם: אלכנסדר הגדול, הוריו פיליפוס השני ואולימפיאס וכמובן את שער הניצחון הידוע.

 לינה וארוחת ערב – סקופיה

Prizren ,Kosovo

יום 7

סקופיה – פריזרן

את הבוקר נתחיל בביקור במוזיאון היהודי בסקופייה, Skopje מוזיאון המספר על ההיסטוריה של יהודי מקדוניה ומנציח את שעבר עליהם במלחמת העולם השנייה. המוזיאון משמש גם כמרכז חינוכי, שמטרתו להסביר לדורות הצעירים את תוצאותיה של השנאה וחוסר הסובלנות. בהמשך נבקר בבזאר הטורקי של העיר.
לאחר ארוחת הצהריים נצא לכוון קוסובו Kosovo. נבקר בעיר השנייה בגודלה, וללא ספק היפה ביותר בקוסובו – פריזרן Prizren. העיר הממוקמת למרגלות ההר אוכלסה לראשונה על ידי הרומאים במאה השנייה לספירה, בעוד שהעות'מאנים והביזנטים השאירו את חותמם גם בארכיטקטורה של הנוף העירוני. למרבה המזל העיר לא נפגעה במלחמה שפרצה עקב הסכסוך עם סרביה ב-1999. עם ההגעה, נצא לסיור בעיר בו נלך לאורך הנהר, נראה את המסגד הגדול ואת הכנסיות הקתוליות והאורתודוכסיות.

לינה וארוחת ערב – פריזרן.

Theth,National,Park.,Albania.,One,Of,The,Most,Beautiful,Travel

יום 8

פריזרן – ואלבונה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עמק ולבונה Valbona, עמק שכל האווירה בו היא של שלווה ויופי אותה משרים ההרים, הצמחיה הירוקה (עצי אשטר, אורן ואלון) נהר ולבונה הזורם שם לאורך 50 ק"מ וההרים. לאחר הגעה ניסע אל עומק היער ונלך בתוף נופי העמק עד למפלים שבאזור Rrogami waterfall.

לינה וארוחת ערב ואלבונה.

Shkoder ,Albania

יום 9

ולבונה – פיירז – קומן – שקודרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לפירזה Fierza  שם נעלה על המעבורת ונחצה את אגם קומאני  Komani. האגם נוצר בשנת 1978 כאשר הוקם הסכר ההידרואלקטרי הגובל בכל שלושת המחוזות הגדולים של האזור. האגם עצמו הוא ביתם של 13 מינים שונים של דגים, רכיכות, סרטנים ודו-חיים.
אגם קומאני נראה מבודד ופראי, וההרגשה שם היא כאילו יד אדם מעולם לא נגעה בו (למעט כמה כפרים מזדמנים בדרך) ואנו נשוט לאורך 70 ק"מ בין ההרים.
ארוחת צהריים במקום ייחודי, בחוות Mrizi i Zanave.  הביקור בחווה הוא חוויה והמסעדה נחשבת לאחת הטובות ביותר בבלקן.
לאחר ארוחת הצהריים נצא לשקודרה Shkoder, צ'ק אין במלון ולאחר מנוחה קצרה נטייל בחלק הישן של העיר, במדרחוב.

לינה וארוחת ערב שקודרה.

Kruja

יום 10

קרוגי – שקודרה – טירנה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקתדרלה של שקודרה Catholic Cathedral ונברר מי הם האנשים המונצחים בה. לאחר מכן נבקר במפעל יחודי בו מייצרים את המסכות עבור קרנבל המסכות של ונציה Venetians Mask Atelier Shkoder. זוהי אמנות יחודית של יצירה בניר וקרמיקה המעוטרים בנוצות, עלי כסף וזהב. המסכות משמשות גם לנשפים, חתונות. וקישוט הבית.
בהמשך נעפיל אל מצודת רוזאפה Rozafa Castle הניצבת מעל מפגש שלושת הנהרות שלה, הדריני, הקירי והבונה , the  Kiri and the Buna ובכך שולטת בכל הגישה הצפונית לעיר. עקב המיקום האסטרטגי. המצודה הוקמה כבר בזמנם של האילירים, אותו עם קדום שישב באלבניה. הנוף הנשקף מהמצודה, מרהיב ביופיו.
אחר הצהריים ניסע אל העיר קרויה Kruja הידועה בשל פועלו של סקנדרבג, הגיבור הלאומי האלבני במקום וכן בשל בזאר הנמצא בשטחה והוא אחד העתיקים באלבניה. כאן נוכל למצוא כל חפץ שנזדקק לו וכן לרכוש בקבוק ראקי, המשקה הידוע בעל אחוזי האלכוהול הגבוהים שהוא מכיל.
מקרויה נצא לטירנה  Tirana, בה נאכל ארוחת ערב ובה נלון.

לינה – טירנה.

Tirana

יום 11

טירנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר.
טירנה  Tirana היא עיר קטנה ונעימה ומשמשת כמרכז התרבותי והפוליטי של אלבניה. כמיליון איש מתגוררים בטירנה והיהא משמשת כבירת המדינה מאז 1920.
הסיור בטירנה, הוא מסע שובה לב המשלב היסטוריה עשירה, תרבות תוססת, והאווירה המתפתחת של עיר העוברת מודרניזציה. נתחיל בכיכר סקנדרבג Skanderbeg Square, לבה של טירנה על שמו הגיבור הלאומי Gjergj Kastrioti. הכיכר מוקפת במבנים חשובים, ביניהם המוזיאון הלאומי להיסטוריה, בית האופרה, מסגד את'הם ביי, Et'hem Bey Mosque מגדל השעון. נעבור ליד בונקארט 2 Bunk'Art 2 מוזיאון שנמצא בבונקר מימי המלחמה הקרה, נראה את האוניברסיטה, איצטדיון הכדורגל, ואנדרטת השואה. אלבניה היא המדינה המוסלמית היחידה בעולם בה יש אנדרטה כזו: העם האלבני, הידוע במסורת של סובלנות דתית ואירוח, הגן על פליטים יהודים שנמלטו מרדיפות הנאצים ועוזריהם.
נטייל באזור הנקרא בלוקו Blloku, האזור המפורסם והיקר ביותר בטירנה. הבלוקו הפך לאטרקטיבי מאוד לאחר נפילת הקומוניזם באלבניה. קודם לכן גרו שם רק אנשי השלטון והמקורבים להם.
לאחר ארוחת הצהריים, עם הרכבל נצא להר דאייטי hills of Mt. Dajti, מקום מפלט נהדר מהרעש של העיר הגדולה. משם נוכל להשקיף על נופי אלבניה היפים ובראות טובה, נראה את הים האדריאטי ואת נמל דורס Port of Durres.
לינה וארוחת ערב טירנה.

National,Skanderbeg,Museum,Within,The,Old,Castle,In,Kruja,,Albania

יום 12

טירנה – תל אביב

בתלות בשעת הטיסה, נבקר במוזיאון הלאומי של אלבניה משם נצא אל שדה התעופה.

תאריכים, מדריכים ומחירים

תאריך יציאה: 15/05/25
תאריך חזרה: 26/05/25

בהדרכת: בנצי גורן

מחיר לנרשמים עד 15.02:
2370 יורו
מחיר לנרשמים בין 16.02 ועד 14.04:
2445 יורו
מחיר לנרשמים מה- 15.04:
2520 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

375 יורו

כלכלה:

11 ארוחות עיקריות

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

תאריך יציאה: 16/07/25
תאריך חזרה: 27/07/25

בהדרכת: בנצי גורן

מחיר לנרשמים עד 16.04:
2370 יורו
מחיר לנרשמים בין 17.04 ועד 15.06:
2445 יורו
מחיר לנרשמים מה- 16.06:
2520 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

375 יורו

כלכלה:

11 ארוחות עיקריות

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

תאריך יציאה: 10/09/25
תאריך חזרה: 21/09/25

בהדרכת: בנצי גורן

מחיר לנרשמים עד 10.06:
2370 יורו
מחיר לנרשמים בין 11.06 ועד 10.08:
2445 יורו
מחיר לנרשמים מה- 11.08:
2520 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי:

375 יורו

כלכלה:

11 ארוחות עיקריות

סטטוס:

בהרשמה

להרשמה לחצו

הטיול כולל

הטיול כולל

 • מדריך בכיר מצוות סולו דרימס
 • מלונות ברמת תיירות 4 כוכבים לאורך המסלול
 • 11 ארוחות בוקר במלונות האירוח
 • 10 עיקריות + ארוחת ערב ב – MIRIZI I ZANAVA
 • מדריך מקומי באוכריד וסקופיה
 • אוטובוס חדיש עם  מיזוג אוויר.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית .
 • דמי סבלות

 

 

 

הטיול אינו כולל

 • התייקרות דלק לאחר 01.07.24
 • ביטוח רפואי וביטוח נסיעות של הנוסעים;
 • הוצאות אישיות של הנוסעים;
 • טיפים למדריך המלווה (נהוג לתת מינימום 5 אירו לאדם ליום).

טיסות

טיסות ישראייר לטירנה

אתרים שנבקר בהם בטיול

אתרים שנבקר בהם

 • העיר בראט – במוזיאון על שמו של אונופרי, הטירה הידועה בשם אנטיפטריאה.
 • ג'ירוקסטרה
 • העיר קורצ'ה
 • העיר פרמט – נבקר באחד המוזיאונים של העיר, ובמבשלת הבירה הראשונה
 • העיר אוכריד – במנזר על שמו של נאום, קתדרלת סיינט סופיה, בבית מלאכה קטן לעבודות נייר, בתאטרון העתיק, בכנסיית פנטלמון, במצודת הצאר סמואל, שייט על אגם אוכריד
 • הכפר הציורי ווצ'אני
 • העיר סקופייה
 • קניון מטקה – ובעיר מטקה – במצודת יוסטיניאנוס, במוזיאון על שמה של אמא תרזה , גשר האבן העותומאני, אנדרטת אלכנסדר הגדול הוריו פיליפוס השני ואולימפיאס, שער הניצחון
 • שייט במעלה נהר הטרסקה
 • במוזיאון היהודי בסקופייה – בבזאר הטורקי של העיר
 • העיר פריזרן בקוסובו – סיור בעיר בו נלך לאורך הנהר, המסגד הגדול, הכנסיות הקתוליות והאורתודוכסיות.
 • עמק ולבונה והמפלים באזור
 • העיר פירזה
 • אגם קומאני
 • בחוות Mrizi i Zanave
 • העיר שקודרה – בקתדרלה של שקודרה, במפעל המייצר מסכות עבור קרנבל המסכות של ונציה, מצודת רוזאפה.
 • העיר טירנה – בכיכר סקנדרבג Skanderbeg Square, המוזיאון הלאומי להיסטוריה, בית האופרה, מסגד את'הם ביי, מגדל השעון. נעבור ליד בונקארט 2 , האוניברסיטה, איצטדיון הכדורגל, ואנדרטת השואה, אזור בלוקו, נעלה עם הרכבל להר דאייטי

למה לטייל איתנו?

אודות Solo Dreams - טיולים מאורגנים

Solo Dreams הינה מותג חדש של חברת הטיולים המוכרת "סולו איטליה"
Solo Dreams שמה לה למטרה להוציא טיולים טיולים המאורגנים, מסעות גאוגרפיים ופרויקטים ברחבי העולם באיכות הגבוהה ביותר.

למה לבחור לטייל עם Solo Dreams?

Solo Dreams הינו מותג ייחודי בזכות ההתחדשות המתמדת ביעדים, במסלולים ובבחירת האתרים – לצד ותק וניסיון בתיירות של למעלה מ 25 שנים שמאפשר לנו להציע את הטיולים החווייתיים ביותר ברחבי העולם.

הטיולים של Solo Dreams כוללים:
ביקורים מיוחדים, מעניינים ומעמיקים, שמים את הדגש על חוויות טבע תרבות ופולקלור וכוללים מפגשים עם מקומיים ותושבי המקום שילמדו אותנו על חיי התושבים בצורה האוטנטית ביותר. מפגש עם הקולינריה מקומית תהיה חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול שלנו.

טיולי Solo Dreams בנויים על רמת שירותים מעולה ומבוססת על ספקים מקומיים אמינים שנבחרו על ידנו בקפידה.

בטיולי Solo Dreams אין סיורי בחירה בתשלום נוסף והם נועדו למטיילים המבקשים לקבל ערך מוסף ותמורה מלאה לכספם.

עם Solo Dreams נמנים מיטב המדריכים מהשורה הראשונה, המנוסים והמתמחים בשלל יעדים גאוגרפיים ובכל יבשות העולם.
מדריכי Solo Dreams הם הטובים ביותר בתחומם ועם ניסיון של שנים ועם מאות נוסעים מרוצים בשלל טיולים.

הרשמה לטיול

השארו מעודכנים